Yazıcı Sürümü

Ağrı’da Şehit Edilen İmam Mehmet Uzun’un Eşine 15 Bin Lira


Ağrı’da Şehit Edilen İmam Mehmet Uzun’un Eşine 15 Bin Lira
26.04.13, Cuma
Diyanet-Sen Konya Şubesi, özel bir bankanın da desteğiyle 2012 yılında Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi’ne bağlı Yaygınyurt köyünde imamlık görevini yaparken öldürülen Konyalı Mehmet Uzun’un ailesine 15 bin TL’lik bir ferdi kaza sigortası tazminatı verildi.

Diyanet-Sen Konya Şubesi, özel bir bankanın da desteğiyle 2012 yılında Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi’ne bağlı Yaygınyurt köyünde imamlık görevini yaparken öldürülen Konyalı Mehmet Uzun’un ailesine 15 bin TL’lik bir ferdi kaza sigortası tazminatı verildi. Konuyla ilgili Diyanet-Sen Konya Şubesi’nde düzenlenen basın toplantısına Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan ve Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaman, Ali Bayır, Mehmet Ali Güldemir, Şube Başkanı Ali Koç ile Şekerbank Konya Şubesi Müdür Yardımcısı Pınar Çalık, Figen Erdoğan ve şehit İmam Hatip Mehmet Uzun’un ailesi katıldı.

Diyanet-Sen üyelerinin özlük ve ekonomik anlamda haklarını geliştirmek için mücadelesini sürdürdüğünü ifade eden Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, “Bu hizmetlerden bir tanesi de Ferdi Kaza Sigortası. Üyelerimizin tamamı SBN sigorta ve Şekerbank işbirliğiyle 15 bin TL’lik sigorta kapsamına alınmıştır. Bugüne kadar 33 üyemiz ve yakınları bu haktan yararlandı. Bu durum kaza sonucu olduğu zaman üyelerimizin geride kalanlarına acılarını bir nebze de olsa hafifletmek için uygulamış olduğumuz hizmettir” dedi.

İmam Hatip Mehmet Uzun da Şehit Sayılmalı

şehitçek.3

Aradan bir yıl geçmesine rağmen halâ İmam Hatip Mehmet Uzun’un devlet tarafından ‘Şehit’ kategorisine alınmamasına da tepki gösteren Özkan, konunun adli yargıya intikal ettiğini, ancak henüz bir sonucun alınamadığını ifade etti. Cinayetin üzerindeki sır perdesinin de aralanmasını istediklerini belirten Özkan, öğretmenlere, askerlere, polislere yapılan ‘Şehitlik’ uygulamasının Mehmet Uzun’a da verilmesi gerektiğini açıkladı. Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan son olarak, üyelerinin tamamını Ferdi Kaza Sigortası ile sigortalayan Diyanet-Sen bu kapsamda İmam Hatip Mehmet Uzun’un ailesine 15 bin TL’lik bir para yardımında bulunduklarını da sözlerine ekledi.

 
Bu haberi 5299 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR