Cebrail Yakışır

Cebrail Yakışır

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)
cebrailyakisir@diyanetsen.org.trYazıcı Sürümü

Profesyonel Sendikacılık, Amatör Ruh


12.05.15, Salı

Kaliteli toplumlarda işi hep ehli olanlar ilerletir. Diyanet-Sen teşkilatı sendikacılığı profesyonel bir anlayışla ancak her zaman amatör bir azim ve heyecanla yürütmektedir.

Bir işin ehli olabilmek için gerekli donanım, hazırlık, birikim, çalışma, analiz, farkındalık, birlikte çalışma, hızlı karar alma ve uygulama, kendi değer yargılarını oluşturma ve bu değerlerden taviz

vermeden işini yürütme Diyanet-Sen’in profesyonel sendikacılık anlayışının gerekleridir. Her zaman yeni bir şeyler yapma isteği, her zaman daha iyisine ulaşma, her zaman en güzelini yapma ideali ise amatör ruhun heyecanını kaybetmemesi rehavete kapılmamanın en güzel yoludur.

Diyanet-Sen Basın alanında yönlendirilen değil yön veren bir sendika haline gelmiştir. Yapılan yoğun çalışmalarla Diyanet-Sen, bir taraftan üyelerinin hak ve menfaatlerini korurken bir taraftan günlük medya sektöründe başvurulan önemli bir kurum haline geldi.

Dünyada sendikal anlamda yapılan çalışmaları irdeleyen sendikamız, kendi farkını ortaya koymayı da ihmal etmemiştir. Bu itibarla Diyanet-Sen hem 11 yıldır yetkili sendikadır, aynı zamanda dünyada yetkili tek din görevlileri sendikası olma özelliğini de korumaktadır. Teşkilatımızın bütün bireylerine en hızlı şekilde ulaşmak ve şube başkanlarımıza basın alanında katkı sunmak, fikirlerini paylaşmak gibi basında teşkilatçı yapısını tamamlamayan yeni bir sistem geliştirerek yolumuza devam ediyoruz.

Bütün alanlarda sendikal haber ve sendikal bakışı yansıtan haberlerimizin sayısının toplamı Türkiye’de sendikacılık yapan sendikaların haber oranlarının toplamından bile daha fazladır. Sendikalaşma oranı ile nasıl ki yüzde 58 ile Türkiye’nin lideri isek, haber ve medya alanında da Türkiye’de en etkin basın birimine sahibiz. Bu kapsamda genel merkez olarak 2011-2014 yıllarını kapsayan dönemde 230 basın açıklaması eylem ve protesto gösterisi yaptık. Yine 6 binin üzerinde haberimiz ulusal ve yerel basında yer aldı. Yapılan yazılı ve kitlesel basın açıklamaları medya organlarında geniş yer buldu ve Diyanet-Sen ülke gündeminde olmaya, gündem belirlemeye devam etti.

Diyanet-Sen Basın Müşavirliği tarafından hazırlanan Diyanet-Sen Haber Bültenleri ile gerek genel merkez faaliyetleri gerekse şube ve il temsilciliklerimizin faaliyetleri tüm teşkilata ulaştırılmaya devam ediyor. Yine bu dönemde web sitemiz iki kez yenilerek gerek teknolojik gerekse görsel açıdan daha kullanışlı bir hale getirildi. Tüm şubelerimize ayrı ayrı web siteleri açılmış olup kendi haberlerini sitelerinden paylaşmaları konusunda teknik yardım sağlandı.

Diyanet-Sen Haber Bültenleri, Broşür ve afişler hazırlanmıştır. Diyanet-Sen’in akademik Dergisi “Din ve Toplum”a ikinci akademik dergi “Vakıf ve Toplum” da ekleyerek geniş akademik kadrosuyla yayınına devam etmektedir. Gerek din görevlilerinin haklarını aramak gerekse toplumsal konularda gerekli basın açıklamaları yapılmış ve zaman zaman TV programlarıyla bunlar desteklenmiştir.

Başarılarımızı anlatırken, başarılarımıza yenilerini eklemek için uygulamamız gereken yöntem; ortak akıl, ortak söylem ve ortak dil kullanımı ve özellikle istişaredir. Böyle bir büyük teşkilat yapısı için bu yöntemin elzem olduğunun özellikle altını çizmek istiyorum. Yeni Türkiye modeline uyan duruşumuzla yarını inşa etmek ad ına atılan bütün adımlarda söz hakkına sahip olan sendikamız geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Bu nedenle kutsal yolculuğumuzda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnsanı yaşat ki davan büyüsün mantığı ile güce, gücünüzle güç vererek, atılacak olan başarı imzalarının, yarın hoş bir sada bırakma isteğinin varisleri olalım. Bu duygularla üç aylarınızı ve geçmiş Mübarek Regaib Kandilinizi tebrik ederim.

Bu haberi 3092 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR