Yazıcı Sürümü

​Manisa ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı


​Manisa ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
24.11.14, Pazartesi
Diyanet-Sen genel merkez yönetim kurulu üyeleri Manisa ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu.

17-20 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşen ve 4 gün süren teşkilat çalışmasına Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir, Mehmet Ali Omurca ve Ali Bayır katıldı.

Manisa merkez ve tüm ilçelerin aylık mutat din görevlileri toplantılarına katılan ve ilçe müftülerini ziyaret eden Diyanet-Sen Genel Merkez yönetim kurulu üyeleri ayrıca ilçe müftülerini ve müftülük personelini ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları kazanımları konusunda katılımcılara bilgi verdiler.

Manisa merkez ilçe ile birlikte 17 ilçenin tamamını ziyaret ederek aylık müftülük toplantılarında konuşan Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan Diyanet-Sen’in 11 yıldır yetkili sendika olduğuna vurgu yaparak “Bizim yetkili olduğumuz dönem din görevlilerinin altın çağı olmuştur. Diyanet-Sen bir çok kazanıma imza atmıştır. Bazı yetkisiz sendikalar diyor ki kazanımlar bizim sayemizde oldu. Sormazlar mı adama toplu sözleşmede mi sizin imzanız var, Kurum İdari Kurulu toplantılarında mı? Peki nasıl kazanım elde ettiniz? Lafla… İşte din görevlileri bunun farkında biz çalışıyor icraat yapıyor kazanım elde ediyoruz. Birileri de lafla peynir gemisi yürütmeye çalışıyor, tabi ki sonuç ortada.” Şeklinde konuştu.

Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldemir de yaptığı konuşmalarda din görevlilerinin kamu çalışanları arasında en örgütlü kesim olduklarına dikkati çekerek “Diyanet-Sen ise sendikalaşma oranı en yüksek sendikadır. Bu başarı teşkilatımızın birlik beraberlik içerisinde kazan kazan düsturunu prensip edinerek özverili bir şekilde çalışmasının sonucudur. Ekibimiz güzel, kazanımlar güzel. Bizler sendikamıza bizlere verilen sorumluluğun farkındayız ve her çalışmamamızda sorumluluk bilinci ile hareket ediyor ve Allah’ın inayeti ile güzel başarılara da imza atıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca ise Ülkemizin sahip olduğu büyük potansiyele inanarak yola çıktıklarını ve Türkiye’nin ilerlemesi adına 16 yıldır emek mücadelesi vererek ter akıttıklarını belirterek “ Diyanet-Sen olarak, günden güne büyüyor, Türkiye’nin her köşesine yayılıyor ve hizmet üretiyoruz. Diyanet-Sen çatısı altında toplanan Din görevlilerine özgüven, vizyon, yeni sosyal haklar kazandırıyor, ülkemize, cami cemaatlerimize daha fazla katkı sağlanması konusunda imkan oluşturuyoruz.Erdemliler hareketi olarak referans aldığımız Hilf’ülfidül anlayışı ile medeniyetimizin ve değerlerimizin taşıyıcısı inşa ve ihyacısı bir sendikayız.” dedi.


Toplu Sözleşme ve Mevzuattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır da toplu sözleşme ve KİK kazanımları konusunda bilgi vererek “ 2004 yılından 2014 yılına kadar yetkiyi almamızla birlikte katıldığımız tüm toplu görüşme, toplu sözleşme ve KİK kazanımlarını bir kitapta topladık ve sizlerin istifadesine sunduk.11 yıldır yapılan çalışmalar ve din görevlilerine kazanım olarak dönmüştür.”şeklinde konuştu.

Genel merkez yönetimi daha sonra Akhisar İlçe temsilciliğinin organize ettiği Akhisar Diyanet-Sen üyeleri, diğer tüm ilçe yönetimleri ve eşlerinin davetli olduğu ve İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı’nın da katıldığı yemekli toplantıya katıldılar. 4 gün süren Manisa ve ilçelerindeki teşkilat çalışması oldukça verimli geçti.

Bu haberi 2364 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR