Yazıcı Sürümü

Manisa İl Divan Toplantısı Akhisar’da Yapıldı


Manisa İl Divan Toplantısı Akhisar’da Yapıldı
20.10.16, Perşembe
​Diyanet-Sen Manisa İl Divan Toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Akhisar’da gerçekleştirildi.

Genel Merkez Yönetiminden Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Yaman’ın katıldığı toplantıya şube yönetimi ve ilçe temsilcileri de katıldı. Akhisar ilçe müftülük din görevlileri toplantısına da katılan Özkan ve Yaman Diyanet-Sen’in çalışmaları ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundular.

Özkan: Mazlumların Yanındayız

Diyanet-Sen’in 13 yıldır yetkili sendika olduğunu hatırlatan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sürekli istikrar ile büyüdük. Büyük başarılara ve kazanımlara imza attık. Ama hiçbir zaman değerlerimizden taviz vermedik. Din görevlisi olduğumuzu unutmadık. Yalnızca ücret sendikacılığı yapmadık. Her zaman mazlumun, haklının Hakk’ın yanında olduk. Milletimizin değerleri ile vicdanı ile hiç ayrı düşmedik. Bu tutumumuz ve vizyonumuz bizlere yüzde 60 sendikalaşma oranı, din görevlilerinin ve dünya mazlumlarının güven kaynağı olma bahtiyarlığı olarak döndü. Bunun için Rabbime ne kadar şükür etsek azdır”

Yaman: Bizlere Büyük Sorumluluklar Düşmektedir

Toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman ülkemizin olağanüstü günlerden geçtiğine dikkat çekerek “İç ve dış şer odaklarının bir türlü rahat bırakmak istemediği ülkemizde bütün bu tehlikelere karşı bizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir.Millet olarak birlik beraberlik içerisinde bu süreci de atlatacağımıza inancımız tamdır. Vatanı, milleti, bayrağı, istikbali için tankın altına yatan, üzerlerine ateş açan uçaklara meydan okuyan kahramanlar, günlerce sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan bu halk gizli açık bütün düşmanlarına bu birlik ruhunu bozamayacaklarını göstermişlerdir. Bundan sonraki süreçte yapmamız gereken sürekli teyakkuz halinde olmadır. Din istismarcılarına karşı güzel dinimizi, evrensel değerleri en güzel şekilde anlatmaktır.” Dedi.

“Bunun için medya ayağı olarak kamuoyunu doğru bilgilendirme, taleplerimizi dile getirme, kamuoyu oluşturma ve ikinci ayağı olarak taleplerin gerçekleşmesi için gerekli girişimlerde bulunmaktır.” Diyen Yaman şöyle devam etti: İşte Mevzuat ve Toplu Sözleşme birimi olarak bizim sorumluluk alanımız da burada devreye girmektedir. İstenilen bu taleplerin gerçekleşmesi için Toplu Sözleşme masasına, Kurum İdari Kurulu toplantılarına, kamu personeli danışma kuruluna taşınması gerekmektedir. Birim olarak biz de bu sorumluluğu yerine yetiriyoruz.

Toplantı sonrası Akhisar Diyanet-Sen ilçe temsilciliği "Din Görevlileri ve Camileri Haftası" nedeniyle Zeytinli Park’ta üyelerine öğle yemeği verdi.

Yemeğe Diyanet-Sen Genel Başkan yardımcıları Hacıbey Özkan ve Mehmet Yaman, Akhisar İlçe Müftüsü Yusuf Eviş, Manisa Diyanet-Sen Şube Başkanı Ahmet Özdemir, Manisa Diyanet-Sen Şube Başkan Yardımcısı Murat Ergene Akhisar Diyanet-Sen İlçe Temsilcisi Sebahattin Umutlu ve yönetim kurulu üyeleri, Din Görevlileri Derneği Başkanı Aziz Turhan, Diyanet-Sen Köprübaşı İlçe Temsilcisi Kemal Koç, Kırkağaç İlçe Temsilcisi Hüseyin Çakır, Yunusemre İlçe Temsilcisi Süleyman Erarslan, Kula İlçe Temsilcisi Ali Osman Sönmez, Gördes İlçe Temsilcisi Osman Kaycı, Şehzadeler İlçe Temsilcisi Ramazan Şahin, Selendi İlçe Temsilcisi Mustafa Yıldırım, Turgutlu İlçe Temsilcisi Ömer Sezer, Salihli İlçe Temsilcisi Hüseyin Şentürk, Ahmetli İlçe Temsilcisi Kadir Uslu, Gölmarmara İlçe Temsilcisi Mehmet Aynalıgil, Saruhanlı İlçe Temsilcisi Nuh Okan, Alaşehir İlçe Müftülük Şefi Recep Dönmez ve emekli İmam hatip ve müezzinler katıldı.

Programın ardından emekli olan Millet Camii İmam Hatibi İsmet Karakaş, Karaköy Mahallesi İmam Hatibi Mehmet Çetin, Çamönü Mahallesi Türbe Camii İmam Hatibi İsmail Hakkı Hakgün, Güplüce Camii İmam Hatibi Mustafa Saylı, Sarıçalı Mahallesi Bayan Kur-an Kursu Hocası Tülay Binay’a plaketleri takdim edildi. Ardından yıl içerisinde gösterdikleri başarılı çalışmalarından dolayı 41 üyeye teşekkür belgeleri takdim edildi.

Bu haberi 2566 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR