Mehmet Ali Omurca

Mehmet Ali Omurca

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)
mehmetaliomurca@diyanetsen.org.trYazıcı Sürümü

"İnsana Dair Olan Hiçbirşey Bize Yabancı Değildir"


31.12.12, Pazartesi

Sendikal hareket bir varlık ve misyon mücadelesidir.

Bu mücadelenin emek, hak ve alın teriyle yoğrulmuş her adımı anlamlı ve önemlidir. Çünkü bu mücadele adanmışlık mücadelesidir.

1998’de rahmetli Genel Başkan’ımız Ahmet Yıldız’ın sendikal yürüyüşünde Diyanet-Sen2012 itibari ile dokuzuncu yetkisini alarak hızlı adımlarla ilerlemeye ve kazandırmaya devam etti. ’’Bütün uzun yolculuklara bir adımla başlanır ’’sözünün gerçeğe dönüştüğü, her karesi mücadele bilinciyle, Diyanet-Sen 2012 yılında büyüme heyecanını yaşadı ve önümüzdeki yıllardada yaşatmaya ve kazandırmaya devam edecektir.

Sendikamızın hem nicelik hem de nitelik olarak trendinin yükseldiği bu dönem, sendikal mücadelede Diyanet –Sen’le yetkiye oturan Memur-Sen, on bir hizmet kolunda, on yetkiye ulaşmıştır. Memur-Sen üst kimliği altında Diyanet-Sen ailesi bütün il ve ilçelerinde teşkilatlanarak kökleşmekte, diğer taraftan emin adımlarla rotasından sapmadan ilerlemektedir.

Referanslarını kendi dinamiklerinden ve yerli değerlerinden alan tarihsel birikim ve tecrübesini sendikal mücadeleye taşıyabilecek kadrolarının eseri olan bu günkü hizmet kolunda, Diyanet-Sen ülkemizin en büyük sendika olma sorumluluğunun farkındadır.

Büyük düşünmek, büyümek aynı zamanda büyük sorumluluklar taşımamızı gerektirir. ’’İNSANA DAİR OLAN HİÇBİRŞEY BİZE YABANCI DEĞİLDİR’’ bilinciyle hareket eden Diyanet-Sen ,sosyal sorumluluklarını, eğitim ,kültür, kadın, gençlik, engelliler gibi hayatın tüm katmanlarına yayarak yerine getirmektedir. Sadece üyelerimize yönelik değil, tüm halkımıza yönelik konferans, seminer, eğitim toplantıları gibi proğramlarımız, dönem içerisinde yaygınlaştırılarak gerçekleştirilmiştir.

Faaliyetlerimizin küçük bir özeti, büyük bir kitap niteliğindedir. Hakkari Yüksekova’daki üyemizden, Trakya’ya, Rize’den İzmir’e , Bursa’dan Mardin’e ülkemizi teşkilatlarıyla bir ağ gibi dolayan Diyanet-Sen aynı ses, aynı heyecan, yükselen tempo ile yürüyüşünü sürdürmektedir.

Önce insan, önce emekle başlayan yürüyüşümüz, geleceğimiz, hayallerimiz kadardır diyerek ufuklar açmış, açmaya devam edecektir. Bu başarı Diyanet-Sen ailesinin başarısıdır.

Bu dönem gerek çalışma hayatında, gerek bulunduğumuz hizmet alanında sorunlarla mücadele ettik, etmeye devam edeceğiz. Büyük Diyanet-Sen ailesinin büyük bir özveri ve birliktelik şuuruyla tamamladığı 2012 yılı aynı zamanda bir sonraki yıllara ışık tutacak, bir birikim ve deneyim dönemi olarak değerlendirilmelidir.

Memur-Sen üst kimliği altında Diyanet-Sen olarak insanın ve hizmetin söz konusu olduğu her yer bizim varlık ve misyon alanımızdır. Şu anki geldiğimiz yeri önemsiyoruz, ancak yeterli görmüyoruz. Hizmet kolunda sendikasız bir çalışan kalmayana kadar, sorumluluklarımızın artarak devam edeceğini ve rahmetli Genel Başkanımızın ‘‘sen yoksan biz bir eksiğiz’’ sözünün bilinciyle ve idrakiyle çalışıyoruz. Biz sendikacılığı evrensel ve medeniyetimizin kadim değerlerini benimseyerek, içimize sindirerek yapmaktayız.

Bu haberi 3842 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR