Yazıcı Sürümü

Aydın Şubesi İstişare Toplantısı Yapıldı


Aydın Şubesi İstişare Toplantısı Yapıldı
20.04.17, Perşembe
​Diyanet-Sen Aydın şubesi istişare toplantısı Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Ali Omurca’nın katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantıya Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, şube yönetimi ve ilçe temsilcileri katıldı.

Özkan: Nitelik ve Nicelik Olarak En Büyük ve En İyi Olmayı Hedefliyoruz

Aydın Şubesi’nin istişare toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, önümüzdeki Mayıs ayında sendika üye sayılarının tutanak altına alınacağına dikkati çekerek “Biz Diyanet-Sen olarak sayısal çokluğun yanında nitelikli sendikacılar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Sayısal çokluğumuza bakıp övünmüyoruz. Daha neler yapabiliriz diye düşünüp bunları hayata geçirmeye sorunları çözmeye gayret gösteriyoruz.” Dedi.

Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in zalimlere karşı direnişin merkezi, mazlumlar ve mahzunlar için diriliş nefesi olduğunu belirten Özkan konuşmasına şöyle devam etti:

Bize, “çağın erdemlileri” vasfı kazandıran, “vefa elbisesiyle” yol aldıran budur.

Bizler, davamız için, istikbalimiz için, emek, ekmek, istiklal ve adalet için mücadele vermeyi seçtik.

Adam gibi sendikacılık yaptık. Sendikacılığı kendi değerlerimizle tanıştırmakta ısrar ettik.

Yalana, dolana, tezgaha, kumpasa, tetikçiliğe prim vermeyen sendikal kulvarı oluşturduk.

Zihinlerde korku üreten, terör estiren, hak arama maskesiyle ideolojik aparata dönüştürülen sendikalar ve sendikacılık dönemini bitirdik!
“Yürüdüğümüz yolda engeller yoksa yolun sonunda mucizeler olmayacağı”nı bilerek hareket ettik.

Kapitalizmin destekçilerine, emperyalizmin bekçilerine, siyonizmin tetikçilerine sahayı bırakmadık.

Terör için çukur kazanların, ihanet inlerinde yuvalananların tekerine çomak soktuk. Resmi ideolojinin jandarmalığını yapanların karşısında dimdik durduk. Milletimizin değerleri ile hem hal olduk. Onların gönül dünyası ile asla ayrı düşmedik. Bu yüzden Memur-Sen Diyanet-Sen olduk”
Omurca: Diyanet-Sen Hakk’a Adanmışların Sendikasıdır

Sendika olarak vefayı istikamet, Hakka adanmışlığı ibadet bilerek çalıştıklarını ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca “Ter akıtmadan, bedel ödemeden kazandığımız, kolay elde ettiğimiz hiçbir şey yok. Ailemizden, eşimizden, çocuklarımızdan yoksun kalarak, kişisel hayallerimizden vazgeçerek sendikacılık yapıyoruz. Emeğimizle, alın terimizle kazandığımız için rakip tanımıyoruz. Memur-Sen Diyanet-Sen artık, gücü, bilinirliği, etkisi, kapasitesi ile sadece Türkiye’nin değil bölgemizin, medeniyet coğrafyamızın büyük ve önemli markalarından biri olarak görülüyor, biliniyor. Bu da daha dikkatli konuşmayı, daha özenli paylaşımları gerekli kılıyor. Bu anlamda, kurumsallaşmayı zorunlu olan standartlara uyma hem de sorumlu olduğumuz zeminlerde gerçek ve sahici sorumluluk alma olarak görmeliyiz. Gücümüzün ve sorumluluğumuzun farkında olarak hareket etme durumundayız” şeklinde konuştu.

Nazilli İlçe Müftüsü Ziyaret Edildi

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Özkan ve Omurca şube yönetimi ile birlikte Nazilli İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu’nu müftülük makamında ziyaret ederek din görevlilerinin sorunları ve çözümleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Bu haberi 2061 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR