Yazıcı Sürümü

Aydın İl Divan Toplantısı Yapıldı


Aydın İl Divan Toplantısı Yapıldı
23.12.13, Pazartesi
Diyanet-Sen Aydın Şubesi il divan toplantısı 22 Aralık 2013’de Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca’nın katılımıyla yapıldı.

Diyanet-Sen Aydın Şubesi il divan toplantısı 22 Aralık 2013’de  Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca’nın katılımıyla yapıldı.     Toplantıya Toplantıya ayrıca Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Emirdağ,  şube yönetimi ve ilçe temsilcileri de katıldı.

           

Toplantıda konuşan Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan Türkiye genelinde 70 bin üyesi bulunan Diyanet-Sen’in alanında yetkili sendika olduğunuanımsatarak  din görevlilerinin özgür olmadığı bir toplumda özgürlüklerden söz etmenin mümkün olamayacağını söyledi. Din görevlilerinin mağdur olduğu bir toplumda mağduriyetlerin önüne geçilemeyeceğini belirten Özkan, “Din görevlisinin olmadığı bir saha harabe ve gül açmayan bir bahçedir. Din görevlisinin yer almadığı bir sivil toplum kuruluşu nakıs olacaktır. Diyanet-Sen olarak bu güne kadar bu anlayışla belirli bir noktaya ulaştık. Hak aramak kutsaldır. Din hizmetlerinin önündeki engelleri kaldırmak için mücadele ettik ve bundan sonrada etmeye devam edeceğiz. Hedefimiz daha kaliteli ve etkin bir din hizmeti verebilmek. Ülkemizin normalleşmesine çok büyük katkıda bulunduk. Ülkemizin içeride ve dışarıda aldığı çok önemli kararların alınmasında etkili olduk. Din görevlilerinin yıllardır bekledikleri Teşkilat Yasasının alt yapısını hazırlayan Diyanet-Sen’dir. Diyanet-Sen’in kurucusu merhum Ahmet Yıldız’ın 2005 yılından beri dile getirdiği Diyanet Akademisinin kurulmasında önemli bir aşamaya gelinmiştir. Bu sayede din görevlilerinin uzmanlık alabilmesinin önü açılmış oldu” diye konuştu.

 

Diyanet-Sen Genel Merkezi olarak il divan toplantılarını önemsediklerinin altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca ise, şunları söyledi: “81 ilimizde il divan toplantılarını Şubat ayına kadar tamamlayacağız. Şuana kadar 50’ye yakın ilde toplantılarımızı tamamladık. Sivil toplum kuruluşları bir ülke için önemlidir. Önemli olan gücümüzü üyelerimizin, ülkemizin ve bütün insanlığın yararına kullanabilmektir. Diyanet-Sen’in birikimi ve tecrübesi O’nu diğerlerinden ayran özeliğidir. Diyanet-Sen bilgi ve birikimini üyesi ve ülkesi için kullanıyor. Gücümüzü korumak için teşkilatlarımızı canlı tutmalıyız. Etkin ve verimli bir din hizmeti için maddi gereksinimler ve manevi donanımı sağlamak zorundayız. Din görevlilerimiz insan ve İslamiyet’i buluşturan çok şerefli bir görevi yerine getiriyor. Toplumun belirli bölümlerini değil; bütün insanlığın muhatap olduğu bir mesleği icra ediyoruz. Din görevlisi her alanda olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarında da farkını ortaya koymalıdır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milli ve manevi değerlerimizi en üst düzeyde tutarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

 

Toplantının açılışında konuşan Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, şube olarak büyük bir gayret içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Kamuda kılık kıyafet serbestliğinin sağlanası için Memur-Sen’in başlattığı imza kampanyası kapsamında Aydın’da çalışmalar yaptıklarını belirten Emirdağ, “Sevgili Peygamberimizle ilgili olarak okullarda şiir yarışması düzenledik. Suriye, Mısır ve Mymar’daki yaşananlara tepkimizi farklı ortamlarda dile getirdik. İlçe ziyaretlerimizi ve üye çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Sendikamızı yeni binasına taşıdık. Promosyonlarımı üyelerimize ve üye olmayan din görevlilerine ulaştırdık. Genel Merkezimizin bize verdiği destek sayesinde çalışmalarımızda belirli bir noktaya ulaştık. Hizmet sendikacılığı prensibimizle gücümüze güç kattık. Aynı gayret ve çaba içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

 

Değerlendirmelerin ardından önümüzdeki dönem yol haritasının belirlenmesinin ardından toplantı sona erdi.

 

 

 

 

 

Bu haberi 2984 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR