Yazıcı Sürümü

Aydın Şubesi 3. Olağan Genel Kurul Seçimleri Gerçekleştirildi


Aydın Şubesi 3. Olağan Genel Kurul Seçimleri Gerçekleştirildi
11.11.14, Salı
Diyanet-Sen Aydın Şubesi 3. Olağan Genel Kurul seçimleri sonucu mevcut başkan Ahmet Emirdağ güven tazeleyerek yeniden Aydın şube başkanlığına seçildi. İki listenin yarıştığı Aydın Şube genel kurul seçimlerinde divan başkanlığını Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer yaptı.

Şube Başkanı Ahmet Emirdağ toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in her zaman üyesinin çıkarlarını ön planda tuttuğuna dikkati çekerek “Yapılan çalışmalarda sendikacılığa yakışır bir duruş sergileyen önceliğimiz sayesinde sendikamız Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aldığı kararları irdeleme, eleştirme ve gerekirse dava etme kudretini üyelerinden almıştır. Son zamanlarda kurum içerisinde alınan kararlardan bir tanesi olan rotasyon konusunda tavrımızı ilk günden net bir şekilde ortaya koyduk. ‘Göçebe din görevlisi olmak istemiyoruz’ tepkimizi sürdüreceğiz. Bugün rotasyon kararı uygulanıyor olsa da, bu kararla din görevlilerine haksızlık yapıldığını her platformda dillendireceğiz” dedi.

Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetimlerinin de katıldığı şube seçimleri sonucu Aydın Şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Ahmet Emirdağ

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : Enver Döngel

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Sait Süleyman Doğan

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Murat Yenikeçeci

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Adem Akdağ

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : Alim Şen

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Ahmet Petek

Bu haberi 2379 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR