Yazıcı Sürümü

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilciliği Binası Hizmete Açıldı


Memur-Sen Adıyaman İl Temsilciliği Binası Hizmete Açıldı
20.11.12, Salı
Memur-Sen Adıyaman Temsilciliği’nin yeni hizmet binası Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, CHP Milletvekili Salih Fırat, Müftü Mehmet Ali Öztürkçü ile çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı.

Memur-Sen Adıyaman Temsilciliği’nin yeni hizmet binası Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, CHP Milletvekili Salih Fırat, Müftü Mehmet Ali Öztürkçü ile çok sayıda davetlinin katılımı ile açıldı.

Açılışta konuşan Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, “Biz bu yola çıkarken, üyemizin ülkemizin ve insanlığımızın geleceğini dert edinerek çalışma sözü vermiştik. Bu sözü yerine getirmek için de bazen şeytan taşlıyoruz. Şeytan taşlıyoruz derken, bu ülkenin ekmeğini ve idaresini gasp eden darbeciler, sendikacılığı da, siyaseti de, vakfı da, derneği de, insan idaresini de özgürlüğü de, yok ederek durabiliyorlardı. Ciddi anlamda millet idaresinin saygın olması anti demokratik süreçlerin yok olması demekti ki, biz sendikacılığı o aşkla yaptık” şeklinde konuştu. Memur-Sen’in bir hizmet evininin açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Gündoğdu, darbelere ve darbecilere dur demenin gücünü halktan alan, güçlü sivil toplum örgütleri ile mümkün olacağını kaydetti. Memur-Sen’in her zaman halkan ve halkın iradesinin yanında olduğunu söyleyen Gündoğdu, “Ortak akıl mitingleriyle darbelere ve darbecilere ‘dur’ dedik. Malatya’da düzenlediğimiz mitinge çevre illerden en büyük katkıyı sağlayanın Adıyaman olduğunu da unutmadık. Bu bilinç ve arzunun Memur-Sen’e bir hizmet binası kazandırmış olmasından da son derece memnunum” dedi.

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Gaffari İzci ise konuşmasında, değerler sendikacılığı yaparken üyelerinin özlük haklarını savunmaktan geri kalmadıklarını, bu yönde elde ettikleri yetkiyi bir hizmet binasıyla taçlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Daha sonra konuşan Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Salih Fırat, yeni yapılan açılışın hayırlı olmasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti. Açılış İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü tarafından okunan dua sonrası yapıldı. Gündoğdu ve açılışa katılan davetliler daha sonra binayı gezdi.

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilciliği’nin açılışına Gündoğdu’nun yanı sıra Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Birlik Haber-Sen Genel Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Sağlık-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Kemal Çırak, Diyanet-Sen Genel Teşkilatlanma Sekreteri Mehmet Ali Güldemir, Genel Mali Sekreteri Mehmet Ali Omurca, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Ali Bayır, Genel Araştırma ve Dış ilişkiler Sekreteri Mehmet Yaman, Birlik Haber-Sen Genel Sekreteri Gürbüz İnaltekin, Bem-Bir-Sen Genel Teşkilat Sekreteri Medeni Sevinç ile bağlı sendikaların Adıyaman şube başkan ve temsilcileriyle çok sayıda davetli katıldı.

Adıyaman İl Müftüsüne Ziyaret

Açılış töreni sonrası İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü’yü müftülük makamında ziyaret eden Diyanet-Sen heyeti, sendikanın çalışmaları konusunda Müftü Öztürkçü’ye bilgi verdi. Öztürkçü ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek Diyanet-Sen heyetine teşekkür etti. Diyanet-Sen heyeti daha sonra Müftü yardımcıları, vaiz, şef ve memurları da ziyaret etti.

Bu haberi 4546 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR