Yazıcı Sürümü

Adıyaman Diyanet-Sen’den CHP’ye Yalanlama


Adıyaman Diyanet-Sen’den CHP’ye Yalanlama
13.08.15, Perşembe
​Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, CHP'nin yalan beyanlarla din görevlilerini zan altında bıraktığını belirterek “Adıyaman terörün en yoğun olduğu dönemlerde bile hiçbir terör örgütüne prim vermemiştir.

Her zaman bir huzur kenti olmuştur. Bunu birileri bozmaya çalışsa da hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. En başta da Din görevlileri buna karşı duracaktır.” Dedi.

Bazı basın organlarında Adıyaman Müftülüğüne bağlı Fatih ve Maraşlılar Camilerinde dışarıdan gelen ve camilerde sohbetler ile cihad yanlısı çağrıda bulunan kişilerin bulunduğu, bu duruma cami görevlilerinin göz yumduğu şeklinde çıkan ve kesinlikle uydurma olan iddialar üzerine bir basın açıklaması yapan Diyanet-Sen Adıyaman Şube Başkanı Emin Çil, “10 Ağustos 2015 tarihinde basında çıkan haberler gerçek bilgi ve belgelere dayanmadığı gibi Diyanet camiasını ve dindar tüm vatandaşlarımızı üzmüş ve zan altında bırakmıştır. Bu haberler sadece zan, iftira, ve yanlış bilgi ve duyumlara dayalıdır.

DEAŞ’çı olanların o mahalleden çıkmasını bahane ederek hedef saptırmak istemişler ve o mahalledeki camilerimizi hedef göstermişlerdir. Bu tür haberleri kabul etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Kaldı ki toplumun önderleri olan Din görevlilerimiz böyle bir olaya alet olamazlar. Onlar vebali büyük böyle İslam dışı bir oluşumun farkında olup, bu tür oluşumları engelleyen önder kimselerdir. Bu tür haberler camiamızı rencide etmiştir. Diyanet gibi örnek ve önder bir kurumu yıpratma amaçlıdır.

Adıyaman terörün en yoğun olduğu dönemlerde bile hiçbir terör örgütüne prim vermemiştir. Her zaman bir huzur kenti olmuştur. Bunu birileri bozmaya çalışsa da hiçbir zaman başarılı olamayacaklardır. En başta da Din görevlileri buna karşı duracaktır.

Başta basınımız olmak üzere tüm kamuoyuna bu tür haberleri yaparken daha duyarlı olmalarını davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Bu haberi 1898 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR