Yazıcı Sürümü

Mardin Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Seçimleri Yapıldı


Mardin Şubesi 4. Olağan Genel Kurul Seçimleri Yapıldı
21.11.14, Cuma
Diyanet-Sen Mardin Şubesi’nin 4. Olağan Genel Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mevcut başkan Abdulkadir Kurtuluş yeniden başkan seçildi.

Mardin Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongreye, Mardin İl Sağlık Müdürü Mehmet Derviş, Mardin Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Aydın, Kızıltepe Müftüsü Masum Taşçı, MÜSİAD Mardin Şube Başkanı M.Ali Dündar, Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, Sağlık-Sen Mardin Şube Başkanı Mustafa Akbaş, Bayındır – Sen Mardin Şube Başkanı Abdulsamet Yılmaz ile Diyanet-Sen Mardin Şube delegeleri katıldı.

Diyanet çalışanı olmanın büyük bir dikkat ve sorumluluk istediğinin altını çizen Başkan Kurtuluş, “Diyanet Çalışanları Hizmet süresi 8-5 mesaisi ile, çalışma alanı olarak muayyen bir mekan ile ve muhatap olarak da sınırlı bir kesim ile değil; zaman, mekan ve muhatap sınırlaması tanımayan yaygın ve sürekli hizmetler ile müstesna bir hizmet ifa ederler. Bunun maddi ve nesnel karşılığını kimse veremediği gibi, bizlerin de böyle bir talebi olamaz. Allah rızası, kulluk bilinci ve mü’min olma sorumluluğu dışında bir amacımız ve beklentimiz de yoktur. Ancak, insanca ve onurluca yaşamak, itibar ve haysiyet içinde kalma talebi de en doğal hakkımızdır. Diyanet hizmet kolunda yetkili sendika olarak Toplu sözleşme ve Kurum İdari Kurulu toplantılarına katılırken temel yaklaşımımız ve bakış açımız da budur. Mensuplarımızın itibar ve onuru zedelenmeden, amirlerin ve sosyal tarafların baskısı altında kalmadan hak ve hukuk mücadelemizi yapmaya devam ediyoruz.”dedi.

Gerçekleştirilen seçimler sonucu Mardin Şube Yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Abdülkadir Kurtuluş

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : Mehmet Bakır Deniz

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Resul Öner

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Mehmet Fatih Uçar

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Fasih Uçar

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : Mehmet Ümit Özonay

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Mehmet Bakay

Bu haberi 2145 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR