Yazıcı Sürümü

Edirne Şubesi İlk Genel Kurul Seçimlerini Yaptı


Edirne Şubesi İlk Genel Kurul Seçimlerini Yaptı
05.12.14, Cuma
Diyanet-Sen Edirne şubesi 1. Olağan Genel Kurul seçimleri yapıldı. 30 Kasım 2014’de gerçekleştirilen seçimler sonucu Mahmut Eroğlu güven tazeleyerek yeniden şube başkanlığına seçildi.

Lalezar Resturantta yapılan genel kurul seçimlerinin şeref konuğu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu oldu. Yeni yönetim seçildiği Genel Kurula katılan Bakan Müezzinoğlu, Diyanet Camiasının çok önemli bir misyonu olduğunu belirterek, “ Sadece günde 5 defa namaz kıldırmak yetmez. Sizlerin en önemli görevi toplumu manevi olarak hazırlamak. Manevi boşluk yaşayan toplumlar maddi olarak ne kadar ileri giderse gitsin sorunlar yaşamaktadır. Bu nedenle sizler manevi boşluğu dolduracaksınız” dedi.

Din görevlilerinin bir gencin ailesiyle sorununu çözmede bir psikologdan daha önemli rol oynayabileceğini belirten Bakan Müezzinoğlu, “ Maddi gelişmeyle birlikte manevi gelişmeyi sağlamadığımız sürece sorunların artarak devam edeceğini gözlemliyoruz. Buna çözüm üretmek bir tarafta sağlık çalışanları olarak bizlere düşerken, diğer taraftan insanların ruhsal yönünün güçlendirilmesinde sizlere görev düştüğüne inanıyorum.” Şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen’in 1. Olağan Genel Kurul toplantısına ayrıca Edirne Vali Vekili Mustafa Ergün, Uzunköprü Müftüsü Rıza Arı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, Diyanet-Sen Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli şube başkanları, çeşitli daire amirleri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Yapılan seçimler sonucu Edirne şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Mahmut Eroğlu

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : Hayrullah Hüdaverdi

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Yusuf Serenli

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Salih Delen

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Hatice Tüden

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : Cemil Köpcü

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Ahmet Güleç

Bu haberi 2308 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR