Yazıcı Sürümü

Diyanet-Sen Şanlı Urfa Şube Başkanı Abdulmecit Aksan Güven Tazeledi


Diyanet-Sen Şanlı Urfa Şube Başkanı Abdulmecit Aksan  Güven Tazeledi
09.01.13, Çarşamba
Diyanet-Sen Şanlı Urfa Şubesi 1. Olağanüstü kongresi Şehitlik-Çamlık Restaurant salonunda gerçekleşti. Kongreye tek liste olarak seçime giren Abdülmecit Aksan ve yönetim kurulu listesi güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Diyanet-Sen Şanlı Urfa Şubesi 1. Olağanüstü kongresi  Şehitlik-Çamlık Restaurant salonunda gerçekleşti.  Kongreye tek liste olarak seçime giren Abdülmecit Aksan ve yönetim kurulu listesi güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır’ın  yaptığı Şanlı Urfa şubesi olağanüstü kongresinde konuşan Genel Başkan  Yardımcısı Mehmet Yaman; Diyanet-Sen olarak sendikal mücadeleyi ilkeli ,bağımsız, insan merkezli ve demokrasi eksenli bir hizmet sorumluluğuyla taviz vermeden yaptıklarını belirterek’’ Kamu çalışanlarının güçlü,özgür ve özgün sesi olmaya özen gösterdiklerini,Diyanet İşleri Başkanlığında , Diyanet-Senin 2004 yılında aldığı yetki ile hizmet kalitesinde öncülük yaptıklarını,DİB çalışanlarının ekonomik,sosyal ve özlük haklarında düne göre iyi bir noktaya gelindiğini fakat çok daha iyi olması için çalışmalarını devam ettireceklerini ’’belirtti. Daha sonra Diyanet-Sen’in sadece ücret ,sosyal hizmet sendikacılığı değil, aynı zamanda değerler sendikacılığını yaptıklarını özellikle inanç özgürlüğü noktasında çok mücadele verdiklerini bu anlamda kamusal alanda başörtüsünün serbest bırakılması için Memur-Sen Konfederasyonu olarak 03.01.2013 tarihinden itibaren ‘’Kıyafet Özgürlüğü İçin 10 Milyon İmza’’kampanyasını başlattıklarını, peygamberler şehri olan Şanlı Urfa’ mızdada bu anlamlı kampanyaya tam destek istediklerini ifade etti.

Ş.Urfa Şube Başkanı Abdülmecit Aksan ise; ‘‘Diyanet-Sen’in misyon  ve vizyonuna vurgu yaparak ŞanlıUrfa Diyanet-Sen şubesinin yerelde yaptığı faaliyet ve etkinliklere’’ değindi. Daha sonra iştişare ,birlik ve beraberliğin kendilerine her zaman için bir düstur edindiklerini bundan sonrada aynı anlayışla hizmetlerine devam edeceklerini söyledi. Kongre bitimiyle birlikte 10 milyon imza için Ş.Urfa’da  ilk imzalar atıldı.

 Şanlı Urfa Diyanet-Sen Şubesi Yönetimi şu isimlerden oluştu;

1.Abdülmecit Aksan (Başkan)

2.Mahmut Güzen (Başkan Vekili)

3.Necmettin Safi - Başkana Yardımcısı (Teşkilatlanma)

4.M. Hadi Gündüz - Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

5.Mehmet Şibak - Başkan Yardımcısı (Basın, İletişim)

6.Murat Demir - Başkan Yardımcısı (Mevzuat, Toplu Sözleşme)

7.Ali Şen - Başkan Yardımcısı (Eğitim, Sosyal İşler)

 

Bu haberi 5981 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR