Yazıcı Sürümü

Şanlı Urfa Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Verimli Geçti


Şanlı Urfa Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Verimli Geçti
11.01.14, Cumartesi
Diyanet-Sen Şanlı Urfa Şubesi Genişletilmiş Divan Toplantısı 11 Ocak 2014’te Urfa Karaali Kaplıcaları Konferans Salonunda yapıldı.

Diyanet-Sen Şanlı Urfa Şubesi Genişletilmiş Divan Toplantısı 11 Ocak 2014’te Urfa Karaali Kaplıcaları  Konferans Salonunda yapıldı. Toplantıya Genel Genel Başkan Yardımcıları  Mehmet Ali Omurca ve Cebrail Yakışır, Diyanet-Sen Şube Başkanı  Abdülmecid Aksal, şube yönetimi ve zorunlu organlar ile ilçe temsilcileri ve yönetimleri katıldı.

Omurca : Yetkili Olduğumuz Dönem Din Görevlileri İçin Kazanım Dönemidir

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca , Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönemin din görevlilerinin altın çağı olduğunu belirterek  “Bizler Türkiye   ve  Vakıf  Görevlileri sendikası olarak hizmet kolunda on yıldır yetkili sendikayız.  Gerek üyelerimizin gerek toplumun her  türlü sorunu ile yakından ilgilendik çözüm önerileri üretmeye çalıştık. Zaman zaman düzenlediğimiz eğitim seminerleri, panel ve konferanslar ile din görevlilerimizin eğitim seviyesini zamana uygun şekilde yükseltmeye çalıştık. Diyanet-Sen bugün 70 bine yaklaşan üye sayısı ile Memur sendikaları içerisinde %56 sendikalaşma oranıyla Türkiye’nin en güçlü sendikalaşma oranına sahip memur sendikasıdır. Diyanet-Sen 10 yıldır yetkili sendika olmanın haklı gururunu yaşarken zirvede kalmanın gereklerini yerine getirmeyi ihmal etmeden yolunda devam ediyor. On yıldır  yetkiyi taşımak  ve her yıl güçlenerek zirvede kalmak hiç te kolay değildir. Bu onuru devam ettirmek sabır ve sebat ister, fedakarlık ve sadakat ister, mertlik ve direnç ister, şuur  ve muhakeme ister, hüner ister, hakta sebat ister, istikamet ister, sıtk  ve  vefa ister.  Evet zirveye çıkmak zordur ancak zirvede kalmak daha  da zordur. Diyanet-Sen zirvededir çünkü genel merkez yönetiminden şube yönetimlerine, il temsilciliklerinden  ilçe temsilciliklerine  ve tüm üyelerimiz  herkes üzerine düşen çalışmayı  ve fedakarlığı yapmıştır. Sabır ve sebatla yapılan çalışmalar vefa  vesıtk ile güçlenmiştir. Birlik ve beraberlik şuuru ile başarı katlanmış, doğru yoldan sapmayıp, hakta sebat ile taçlanmıştır. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Büyük Diyanet-Sen ailesinin başarısıdır. Diyanet-Sen döneminde  mali, özlük ve sosyal  haklara ilişkin olarak din görevlilerimizin dahi hayal edemediği bir çok kazanımlar elde ettik.”  Şeklinde konuştu.

Yakışır: Erdemliler Sendikacılığı Yapıyoruz

Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır ise yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in kurulduğu günden bu güne sayısız kazanım elde ettiğine dikkat çekerek “Kurulduğumuz günden bu güne sayısız kazanımlara sahip olmamız, hedeflerimizden taviz vermeden ve sizin özverili  çalışmalarınızla başarılmıştır. Sendikacılığa başlarken referans aldığımız Hil-Ful Fudul yani erdemliler hareketi  her zaman pusulamız olmuştur. Karanlığa küfretmek yerine bir ışık yakmayı  sorunlara çözüm üretmeyi kendisine şiar edinmiştir. Biz insana hizmet etmeyi hak aramayı ve toplumun sorunlarını çözmeyi en büyük  hedef olarak gördük. Sendikal hareketin daha verimli olabilmesi için izlenecek yollardan bir tanesi tek yürek olmak, birlikle güç olmak dedik ve bu gücü sizinle yakaladık. Biz sendikal tarih algımızı temellerimizi, köklerimizi bu topraklarda gören, bulan  ve yeniden ihya etmeye çalışan bir sendikal anlayışın sahibiyiz.” Dedi.

Yakışır konuşmasına şöyle devam etti: “Diyanet-Sen olarak sendikal mücadeleyi insan emek demokrasi eksenli sorumlu sendikacılık anlayışı ile taviz vermeden hizmetlerimizi yürütüyoruz. Kamu  görevlilerinin güçlü, farklı özgür ve özgün sesi olmaya özen gösteriyoruz. Gerçek bir sivil toplum örgütü olarak değişime ve gelişime açık, büyüme heyecanına sahip, akıl ve bilgiyi doğru kullanan yenilikçi bir anlayışla örgütleniyoruz. Sendikacılığın evrensel ilkeler  ve medeniyetimizin  kadim değerlerini benimseyerek bu görevi içimize sindirerek yapmakta kararlıyız.Soylu mücadele olarak gördüğümüz sendikal misyonumuzla yolumuza devam ediyor. Eylem ve söylemlerimizi konjektöre göre değil, değerlerimize göre belirliyoruz.”

Şube Başkanı Abdülmecid Aksal ise şube çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdi. Geniş katılımla gerçekleştirilen Şanlı Urfa  Şube Divan Toplantısı oldukça verimli geçti.

Toplantı sonrası il Müftüsü İhsan Açık müftülük makamında ziyaret edilerek Diyanet-Sen'in çalışmaları konusunda bilgi verildi.

 

Bu haberi 2685 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR