Yazıcı Sürümü

Sami Onur Hocamız Hakka Yürüdü


Sami Onur Hocamız Hakka Yürüdü
11.03.15, Çarşamba
Diyanet-Sen İzmir Eski İl Başkanı Sami Onur, görev yaptığı Frankfurt’ta çatıdan düşerek vefat etti.

Diyanet-Sen İzmir Eski İl Başkanı Sami Onur, görev yaptığı Frankfurt’ta çatıdan düşerek vefat etti. İzmir Konak ve Gaziemir Müftülüklerinde Din Gönüllüsü olarak çalışan Sami Onur, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Mezunu olmasına rağnen ve Kaymakamlık makamını tercih etmeyip, Din Gönüllüğü makamını tercih etmiş, bu uğurda hizmetine devam etmişti. Gerek Diyanet-Sen’e ve gerekse görev yaptığı mahallerde çalışkanlığı ve kibarlığıyla tanınan Onur, 1 yılı geçen bir zamandır yurt dışı görevi yapıyordu.

Edinilen bilgiye göre Onur, görev yaptığı Frankfurt’ta çatıda kar temizliği yaparken kayıp düşmesi sonucu hayatını kaybetti. . Cenazesi Perşembe günü Çanakkale –Yenice –Bekten Köyü’nde defnedilecek.

Sami Onur, 1965 Çanakkale–Yenice-Bekten Köyü’nde doğdu. İlkokulu Bekten ’de, orta ve liseyi Biga İmam-Hatip Lisesinde okudu ve 1983 yılında mezun oldu. Aynı yıl girmiş olduğu İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni 1987 yılında bitirdi.

Eşi Hülya Hanım ile Ağustos 1987’de evlendi.

Yaklaşık 1 yıl İstanbul Küçükköy’de özel bir şirkette çalıştıktan sonra askere gitti ve Yedek Subay olarak askerliğini Şanlıurfa’da tamamladı.

1990 yılıda Düzce’nin Kavakbıçkı Köyü’nde İmam-Hatip olarak göreve başladı. Beş yıl burada görev yaptıktan sonra memleketi olan Çanakkale’ye tayin edildi. Ayvacık ve Biga ilçelerinde değişik camilerde görev yaptı. 2004 yılında İzmir’e tayin oldu ve burada da Eşrefpaşa ve Gaziemir’de görev yaptı.

Çocukların üniversiteye gitmesi sebebiyle de 2013 yılında Ankara’ya tayin oldu. Keçiören Turgut Reis Camii Müezzin Kayyımı olarak görev yapıyordu.

Yurtdışı görevi ile 17 Eylül 2014 tarihinden itibaren, İdstein Mescid-i Aksa Camii Din Görevlisi olarak görev yapan Onur Arapça, Fransızca ve Almanca biliyordu.

Evli ve 2 evlat sahibi olan Sami Onur Hocamıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.

Ruhun Şad, mekanın cennet olsun…

Bu haberi 3223 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR