Yazıcı Sürümü

Kilis ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı


Kilis ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
23.03.18, Cuma
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Kilis ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu. Bu kapsamda il ve ilçe müftülük aylık din görevlileri toplantılarına katılan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Mehmet Ali Omurca, Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman katılımcılara Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda bilgi verdiler ve ülke ve dünya gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

zkan: Müttefikim Deyip Düşmanlık Yapanların Farkındayız

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Yaman Kilis teşkilat çalışması kapsamında İl Müftülük aylık mutat toplantısına katıldılar. Özkan burada yaptığı konuşmada ülkemizi bölmek, birlik ve beraberliğimizi bozmak için gizli ajandaları olanların Zeytin Dalı Harekatıyla Türkiye’nin gücünü sahada da gördüğünü belirterek “Türkiye, müttefikim deyip düşmanın yapmayacağı oyunlarla ülkemizi bölmeye çalışan ABD’nin de, onun maşası terör örgütlerin de niyetinin farkındadır. Güneyimizde bir terör koridoru kurulmasına da terörist bir orduya da asla müsaade etmeyiz. Bunu Afrin Operasyonu ile dosta düşmana da göstermiş olduk” dedi.

Özkan, ülkemizin gezi olayları ile başlayan süreçle dört koldan saldırılara maruz kaldığına dikkati çekerek “Türkiye, ABD tarafından kendisine yüklenen rolleri reddettikçe, buna karşı direndikçe, kendi milli menfaatlerini Türk –İslam dünyasındaki hedeflerini söyledikçe, ABD, Türkiye’yi kendisine mecbur kılacak eylem ve söylemlerde bulunuyor. Türkiye, Suriye’de; özelde IŞİD ve PYD, genelde atmış yıllık müttefikleriyle savaşıyor. Biz ülkemizin ve ümmetin çıkarları için haklı olduğumuz bir davada sonuna kadar mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yaman: Bizim İçin En Önemli Başarı Türkiye’nin Selametidir

Kilis Müftülük Toplantısında katılımcılara hitap eden Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak hiçbir zaman milletin düşünce dünyasından ayrı düşmediklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti: Samimiyete dayalı vefa duygusu, vefaya dayalı samimiyet, başarımızı her defasında bereketlendirdi ve bunun sonucunda Türkiye’nin en büyük sendikası olma başarısını elde ettik. Ama bizim için en anlamlı, en önemli başarı, Türkiye’nin selameti, ümmetin kurtuluşudur. Yolları kapanmış bir Türkiye’de hiçbir kesimin, grubun önü açık olamaz. Emeğin değeri ve emekçinin geleceği de olmaz. Diz çöktürülmüş bir Türkiye’de hiç kimse, hiçbir yapı veya örgüt haysiyetiyle ayakta kalamaz.

Hakikat üzere olan bu millet, çeşitli örgütlenmeler ve oluşumlarla inancını, eylemini büyüte büyüte, direnerek var olmayı, var kalmayı başarmıştır. İşte Diyanet-Sen 19 yıllık mücadelesiyle bu hayatî davanın, tarihî değere dönüşen örgütlü gücüdür. O nedenle, biz ekmek ve emek mücadelesini, insan hakkı, hukuku, onuru, özgürlüğü davasından ayrı görmedik, göremeyiz. Onursuz bir tokluğun, özgürlükten yoksun bir rahatın, imandan uzak bir benliğin önemi yoktur, olamaz. Kurulduğumuzdan beri bağrından çıkıp kendimizi dualarına, desteklerine emanet ettiğimiz millet adına vesayetçi odaklara karşı çetin mücadeleler verdik. Var olmamızı tarihi bir zorunluluğa dönüştüren, milletle birlikte ve millet adına verdiğimiz mücadelenin ruhudur. En uzak köşelerine kadar her noktasını tevhidin teslim alınmaz ruhunu yeni bir duyarlılık ve bilince dönüştürerek ilmek ilmek ördüğümüz, örgütlediğimiz üyelerimiz, ülkemizin yeni ufuklara yolculuğunda öncü oldu, olmaya da devam etmektedir.

Özkan ve Yaman öğleden sonra da Kur’an Kursu Öğreticilerine hitap etti. Sendikal çalışmalar ve güncel konularda değerlendirmelerde bulundular. Ayrıca Kilis Yatılı Kur’an Kursunu da ziyaret ettiler.

Omurca: Değerler Sendikacılığını Önemsiyoruz

KilisTeşkilat çalışmaları kapsamında Musabeyli ilçe müftülük aylık mutat toplantılarına katılan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca, Diyanet-Sen’in varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesi ile din hizmetini en yüksek, en önemli mesele kabul ettiğine dikkati çekerek “Diyanet-Sen, mali ve sosyal haklar noktasında da büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye devam etmektedir. 19 yıllık hak ve özgürlük mücadelesinde; emeğinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştığı 82 binleri geçen üye sayısıyla yeni bir destana daha imza atarak zirvedeki yerini korumuştur. Diyanet ve Vakıf çalışanlarımızın sendikamıza verdiği destek, normal bir teveccühü aşan niteliğiyle gerçek bütünleşmeyi ifade etmektedir. Diyanet-Sen’e aidiyet, demokrasi ve kalkınma yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren Türkiye ideali etrafında gönüllü, bilgili, katılımcı bir seferberliğin derlenip toparlanarak bütünleşmesi sonucudur. Aynı bilinç ve sorumluluğumuzun artarak sürmesi, birlikteliğimizi daha güçlü ve anlamlı kılacaktır. Sayısal olarak kendimizle yarıştığımız ortamlarda bile olgunluk sınırımızı aşmadık; vakur, mütevazı duruşumuzu bozmadık, bozmayacağız.

Mücadelemiz sendikacılığın hakka, hukuka riayet eden tarafını göstermek. Çünkü biz ahlâki ilkeleri olan, erdemi, dayanışmayı önemseyen “değerler sendikacılığı” anlayışını benimsiyoruz. Bizim sendikacılık anlayışımız, mali ve özlük haklar hususunda olduğu kadar, sosyal, kültürel alanda da etkin olmayı amaçlar. “Ben kazanayım da ülke kaybederse kaybetsin” anlayışı, hem ahlaki değildir hem de bizim anlayışımıza terstir. Ülkenin kaybettiği yerde hiçbir kazanamın önemi olamaz. Haksızlık yaparak hak aranabilir mi? Hak arama iddiasında olan her kişi ve kurumun söylem, eylem, araç ve üslûp olarak haksızlıktan kaçınma mecburiyeti, temel ahlâki ilke olmalıdır. Bu duyarlılığımız genelde tüm insanımızda özelde kamu görevlilerimizde yüksek bir karşılık ve teveccüh gördüğünden her geçen gün sendika olarak büyüyoruz. Memur-Sen’in, Diyanet-Sen’in ve Memur-Sen’e bağlı diğer sendikaların zirvede oluşunun sırrı, insanla, değerlerle ve medeniyetle kurduğu sarsılmaz ruh, mana ve gönül beraberliğidir.” İfadelerine yer verdi.

Yakışır: Gönlümüzü ve Gönül Coğrafyamızı Güzelleştirmeye Çalışıyoruz

Polateli ilçe müftülük aylık mutat toplantılarına katılan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in ülke sınırlarını aşan ve gönül coğrafyamıza da uzanan sendikacılık anlayışı ile hareket ettiğini belirterek “Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak sendikal tecrübemizi ülkemizin yüzyıldır süren demokrasi ve kalkınma mücadelesiyle birleştirerek oluşan birikimini, gönül coğrafyamızın muadil kuruluşlarıyla paylaşmak, hepimizin ait olduğu ortak tarih, kültür ve medeniyetin yeniden ihyası adına umut vermektedir. Bu manada Memur-Sen ve bağlı sendikaların geçen yıl gerçekleştirdiğimiz “İslam Dünyasında Sendikacılık” Uluslararası Sempozyumu bu umudu artıran güzel bir programdı. Sonrasında da çalışmalar ve temaslar devam etmiştir. Hiç bitmeyen heyecan, bilme ve başarma azmiyle, gönlümüzü ve gönül coğrafyamızı daha güzel, daha yaşanabilir yapma çabamız devam edecektir.” Şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Kara Ziyaret Edildi

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları ve Kilis İl Temsilcisi Recep Yıldız ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara'yı makamında ziyaret etti. Mehmetçik ve Kilis'e destek vermek için geldiklerini ifade eden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları, daha sonra roketli saldırılarda büyük hasar alan ve restorasyonuna başlanan Çalık Camide incelemelerde bulundu. Diyanet-Sen heyeti ayrıca Kilis il sınırında kurulan konteynır kenti ziyaret ederek yapılan çalışmaları da yerinde gördü.

Konteynır Kent Ziyaret Edildi

Burada mültecileri ziyaret eden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Kimsesizlere el uzatmanın, yetim ve öksüze kucak açmanın ensar olmanın gereği olduğunu vurgulayarak Suriye’de 7 yıldır süren savaşta 1 milyona yakın insanın katledildiğini, milyonlarca kişinin yerini yurdunu terk etmek zorunda kaldığını, yüz binlerce çocuğun yetim ve öksüz kaldığını belirttiler. “Ülke olarak Suriyelilere kapımızı açtık. Kimsesizlere, mağdur ve mazluma kucak açmak, onlara yardım elini uzatmak milletimizin tarihinde var” ifadelerine yer verdiler.

Bu haberi 754 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR