Yazıcı Sürümü

Aksaray Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Verimli Geçti


Aksaray Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Verimli Geçti
01.02.14, Cumartesi
Diyanet-Sen Aksaray Şubesi il divan toplantısı 1 Şubat 2014’te Aksaray Memur-Sen Konferans Salonu’nda Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir, Ali Bayır ve Mehmet Yaman’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Aksaray Şubesi il divan toplantısı 1 Şubat  2014’te Aksaray Memur-Sen Konferans Salonu’nda Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir, Ali Bayır ve Mehmet Yaman’ın katılımı ile gerçekleştirildi.  Toplantıya ayrıca Memur-Sen Aksaray İl Başkanı Mahmut Arslan, Diyanet-Sen Aksaray  Şube Başkanı Nedim Köse,  şube yönetimi ve ilçe temsilcileri ve yönetimleri de katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldemir Türkiye genelinde 70 bin üyesi bulunan Diyanet-Sen’in alanında yetkili sendika olduğunu anımsatarak  din görevlilerinin özgür olmadığı bir toplumda özgürlüklerden söz etmenin mümkün olamayacağını söyledi. Din görevlilerinin mağdur olduğu bir toplumda mağduriyetlerin önüne geçilemeyeceğini belirten Yaman, “Din görevlisinin olmadığı bir saha harabe ve gül açmayan bir bahçedir. Din görevlisinin yer almadığı bir sivil toplum kuruluşu nakıs olacaktır. Diyanet-Sen olarak bu güne kadar bu anlayışla belirli bir noktaya ulaştık. Hak aramak kutsaldır. Din hizmetlerinin önündeki engelleri kaldırmak için mücadele ettik ve bundan sonrada etmeye devam edeceğiz. Hedefimiz daha kaliteli ve etkin bir din hizmeti verebilmek. Ülkemizin normalleşmesine çok büyük katkıda bulunduk. Ülkemizin içeride ve dışarıda aldığı çok önemli kararların alınmasında etkili olduk. Din görevlilerinin yıllardır bekledikleri Teşkilat Yasasının alt yapısını hazırlayan Diyanet-Sen’dir. Diyanet-Sen’in kurucusu merhum Ahmet Yıldız’ın 2005 yılından beri dile getirdiği Diyanet Akademisinin kurulmasında önemli bir aşamaya gelinmiştir. Bu sayede din görevlilerinin uzmanlık alabilmesinin önü açılmış oldu” diye konuştu.

Diyanet-Sen Genel Merkezi olarak il divan toplantılarını önemsediklerinin altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır ise , şunları söyledi: “81 ilimizde il divan toplantılarını Şubat ayı sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Şuana kadar 75’e  yakın ilde toplantılarımızı tamamladık. Sivil toplum kuruluşları bir ülke için önemlidir. Önemli olan gücümüzü üyelerimizin, ülkemizin ve bütün insanlığın yararına kullanabilmektir. Diyanet-Sen’in birikimi ve tecrübesi O’nu diğerlerinden ayran özeliğidir. Diyanet-Sen bilgi ve birikimini üyesi ve ülkesi için kullanıyor. Gücümüzü korumak için teşkilatlarımızı canlı tutmalıyız. Etkin ve verimli bir din hizmeti için maddi gereksinimler ve manevi donanımı sağlamak zorundayız. Din görevlilerimiz insan ve İslamiyet’i buluşturan çok şerefli bir görevi yerine getiriyor. Toplumun belirli bölümlerini değil; bütün insanlığın muhatap olduğu bir mesleği icra ediyoruz. Din görevlisi her alanda olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarında da farkını ortaya koymalıdır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milli ve manevi değerlerimizi en üst düzeyde tutarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman da yaptığı konuşmada sendika olarak güçlü bir teşkilata sahip olduklarını belirterek “Genel merkez yönetiminden tüm şubelerimize, il ve ilçe temsilciliklerimize varana kadar hepimiz özveri ile çalışıyoruz ve bu çalışmaların karşılığını 10 yıldır yetkili sendika olarak ve bu yetkiyi kazanıma dönüştürerek ortaya koyuyoruz.  Ama hiçbir zaman ilkeli hizmet sendikacılığı anlayışımızdan taviz vermiyoruz. Sözde ve özde erdemli olanları herkes biliyor ve tercihini ona göre yapıyor.” Şeklinde konuştu.

Toplantının açılışında konuşan Diyanet-Sen Aksaray   Şube Başkanı Nedim Köse ise , şube olarak büyük bir gayret içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.  Köse, Genel Merkezimizin bize verdiği destek sayesinde çalışmalarımızda belirli bir noktaya ulaştık. Genel Merkez çalışmaları bizleri de motive etmektedir. Genel Merkez Hizmet Binasının satın alınması bizleri de sevindirmiştir. Bizler de Aksaray Teşkilatı olarak hizmet sendikacılığı prensibimizle  yolumuza devam edeceğiz. Aynı gayret ve çaba içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.  

Değerlendirmelerin ardından önümüzdeki dönem yol haritasının belirlenmesinin ardından toplantı sona erdi.

Bu haberi 2522 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR