Yazıcı Sürümü

Yozgat Şubemiz İstişare Toplantısı Yaptı


Yozgat Şubemiz İstişare Toplantısı Yaptı
03.01.13, Perşembe
Diyanet işleri Başkanlığında Yetkili Sendika olan DİYANET SEN Yozgat Şubesi Yönetimi ve İlçe temsilcileri yemekli istişare toplantisinda bir araya geldiler.

Diyanet İşleri Başkanlığında Yetkili Sendika olan Diyanet-Sen Yozgat Şubesi Yönetimi ve İlçe temsilcileri yemekli  istişare toplantısında biraraya geldiler.

Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker tüm Türkiye'de Din görevlileri olarak önemli sorumlulukları olduğunu birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz dedi.

Kadim medeniyet kurmuş ülkemiz çeşitli etnik kökenlerden oluşmuş. Ama  din kardeşliğimiz bizi biribirimze kenetleyen önemli  şuur ulmuştur. Bu şuuru zedelemek isteyen her dönem de mihraklar olmuş bilinçli halkımız bu oyuna gelmemişlerdir. Bu oyunları bertaraf etmede öncülük edecek biz din görevlilerine çok büyük iş düşmektedir.

İnsanları bilinlendirmede, kardeşlik duygularımızın  kaybolmaması, kültürel değerlerimizin yozlaşmamzası konusunda Diyanet Sen ve din görevlileleri olarak elimizden gelenin fazlasını yapmak zorundayız. Derdimiz sade Türkiye kardeşliği değil tüm dünya insanlığı hizmet alanımızdır.

Yozgat Diyanet Sen ve din görevlileri olarak Yetkili Sendika olarak bunun bilincinde olmamız, bunun ağırlığını hissetmemiz gerekmektedir.

Dikleşmeden ama dik durmayı bilerek,Sendika Kültürünü inanç değerlerimizin çerçevesine çekerek yalan söylemeden, merdiven altı sendikacılığından uzak bir şekilde hizmet edmek en büyük gayemizdir.

Dini değerlerimize, milli birlik ve beraberliğimize dil uzatan, eski köhnemiş fikirlerini dikte eden kim olursa olsun dikleşmeden hakkımızı savunmaya fikrimizi en demokratif ortamlarda söylemye hazırız.

Yemekli toplantının amacı yeni gelişen olaylalardan arkadaşları bilgilendirmek, ilçelerde var olan sorunları merkeze taşımak,ve çözüm yollarında idareye çözüm üretmektir.

Sendikal Gücü farklılaştırmak için değil çözüm üremenin aracı olarak kullanmak misyonumuzdur.

Diyanet Sen Yozgat Şube Sekreteri Ali Sapmaz İlçe temsilcilerine yıl sonu olması münasebetiyle muhasebat ve harcamalar konusunda bilgi verdi.

Bu haberi 4185 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR