Yazıcı Sürümü

Yozgat İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


Yozgat İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
19.02.14, Çarşamba
Diyanet-Sen Yozgat Şubesi divan toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Yozgat Şubesi divan toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 18 Şubat 2014’de Yozgat Kültür Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Toplantıya Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan, Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır, Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve yönetimleri  katıldı.

Özkan: Diyanet-Sen’in Yetkili Olduğu Dönem Din Görevlilerinin Altın Çağı Olmuştur

Genel Başkan Vekili Hacıbey Özkan il divan toplantısında yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönemin din görevlilerinin altın çağı olduğunu belirterek  “Bizler Türkiye   ve  Vakıf  Görevlileri sendikası olarak hizmet kolunda on yıldır yetkili sendikayız.  Gerek üyelerimizin gerek toplumun her  türlü sorunu ile yakından ilgilendik çözüm önerileri üretmeye çalıştık. Zaman zaman düzenlediğimiz eğitim seminerleri, panel ve konferanslar ile din görevlilerimizin eğitim seviyesini zamana uygun şekilde yükseltmeye çalıştık. Diyanet-Sen bugün 70 bine yaklaşan üye sayısı ile Memur sendikaları içerisinde %56 sendikalaşma oranıyla Türkiye’nin en güçlü sendikalaşma oranına sahip memur sendikasıdır. Diyanet-Sen 10 yıldır yetkili sendika olmanın haklı gururunu yaşarken zirvede kalmanın gereklerini yerine getirmeyi ihmal etmeden yolunda devam ediyor. On yıldır  yetkiyi taşımak  ve her yıl güçlenerek zirvede kalmak hiç te kolay değildir. Bu onuru devam ettirmek sabır ve sebat ister, fedakarlık ve sadakat ister, mertlik ve direnç ister, şuur  ve muhakeme ister, hüner ister, hakta sebat ister, istikamet ister, sıtk  ve  vefa ister.  Evet zirveye çıkmak zordur ancak zirvede kalmak daha  da zordur. Diyanet-Sen zirvededir çünkü genel merkez yönetiminden şube yönetimlerine, il temsilciliklerinden  ilçe temsilciliklerine  ve tüm üyelerimiz  herkes üzerine düşen çalışmayı  ve fedakarlığı yapmıştır. Sabır ve sebatla yapılan çalışmalar vefa  vesıtk ile güçlenmiştir. Birlik ve beraberlik şuuru ile başarı katlanmış, doğru yoldan sapmayıp, hakta sebat ile taçlanmıştır. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Büyük Diyanet-Sen ailesinin başarısıdır. Diyanet-Sen döneminde  mali, özlük ve sosyal  haklara ilişkin olarak din görevlilerimizin dahi hayal edemediği bir çok kazanımlar elde ettik.”  Şeklinde konuştu.

Bayır: Diyanet-Sen Sayısız Kazanım Elde Etmiştir

Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır ise yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in kurulduğu günden bu güne sayısız kazanım elde ettiğine dikkat çekerek “Kurulduğumuz günden bu güne sayısız kazanımlara sahip olmamız, hedeflerimizden taviz vermeden ve sizin özverili  çalışmalarınızla başarılmıştır. Sendikacılığa başlarken referans aldığımız Hil-Ful Fudul yani erdemliler hareketi  her zaman pusulamız olmuştur.  Diyanet-Sen karanlığa küfretmek yerine bir ışık yakmayı  sorunlara çözüm üretmeyi kendisine şiar edinmiştir. Biz insana hizmet etmeyi hak aramayı ve toplumun sorunlarını çözmeyi en büyük  hedef olarak gördük. Sendikal hareketin daha verimli olabilmesi için izlenecek yollardan bir tanesi tek yürek olmak, birlikle güç olmak dedik ve bu gücü sizinle yakaladık. Biz sendikal tarih algımızı temellerimizi, köklerimizi bu topraklarda gören, bulan  ve yeniden ihya etmeye çalışan bir sendikal anlayışın sahibiyiz.” Dedi.

Genel Merkez Yönetim kurulu üyeleri ayrıca Yozgat il müftülük aylık mutat din görelileri toplantısı ve Kur’an Kursu Öğreticileri toplantılarına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda bilgi verdiler. Ayrıca Çayıralan, Saraykent ve Çekerek İlçe müftülük aylık din görevlileri toplantılarına katıldılar.  

İl ve İlçe Müftülükleri Ziyaret Edildi

Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan ve Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır İl Başkanı Hamza Berker ile birlikte İl Müftüsü Ahmet Koçanoğlu ve Müftü Yardımcıları Süleyman Eroğlu ve İsmail Karadavut, Boğazlıyan İlçe Müftüsü Mehmet Güler, Sarıkaya İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, Saraykent ilçe Müftüsü Nurettin İçtüzel, Akdağmadeni İlçe Müftüsü Faruk Latifoğlu,ve Memur-Sen İl Başkanı Kenan Şerefliyi ziyaret ettiler.

Bu haberi 2663 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR