Yazıcı Sürümü

Yaman: En Önemli Meselemiz Din Hizmeti


Yaman: En Önemli Meselemiz Din Hizmeti
24.01.18, Çarşamba
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman Ankara Beypazarı İlçe Müftülük Aylık Din Görevlileri Toplantısı’nda müftülük çalışanlarına hitap etti.

Toplantıya Diyanet-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Fevzi Mercan ve Şube Başkan Yardımcıları Seyit Ahmet Kılıç, Rahim Çelik, Hüseyin Çelik, İlçe Temsilcisi Enver Çiftçi ve müftülük personeli katıldı.

Toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Diyanet-Sen’in varlığı, amacı, idealleri ve mücadelesi ile din hizmetini en yüksek, en önemli mesele kabul ettiğine dikkati çekerek “Diyanet-Sen, mali ve sosyal haklar noktasında da büyük kazanımlar elde ederek bütün Diyanet ve vakıf çalışanlarımızın haklı desteği ve teveccühüyle büyümeye devam etmektedir. 19 yıllık hak ve özgürlük mücadelesinde; emeğinin, çabalarının ve kazanımlarının sonucunda ulaştığı 82 binleri geçen üye sayısıyla yeni bir destana daha imza atarak zirvedeki yerini korumuştur. Diyanet ve Vakıf çalışanlarımızın sendikamıza verdiği destek, normal bir teveccühü aşan niteliğiyle gerçek bütünleşmeyi ifade etmektedir. Diyanet-Sen’e aidiyet, demokrasi ve kalkınma yolunda tüm kaynaklarını harekete geçiren Türkiye ideali etrafında gönüllü, bilgili, katılımcı bir seferberliğin derlenip toparlanarak bütünleşmesi sonucudur. Aynı bilinç ve sorumluluğumuzun artarak sürmesi, birlikteliğimizi daha güçlü ve anlamlı kılacaktır. Sayısal olarak kendimizle yarıştığımız ortamlarda bile olgunluk sınırımızı aşmadık; vakur, mütevazı duruşumuzu bozmadık, bozmayacağız.” şeklinde konuştu.

“Mücadelemiz sendikacılığın hakka, hukuka riayet eden tarafını göstermek. Çünkü biz ahlâki ilkeleri olan, erdemi, dayanışmayı önemseyen “değerler sendikacılığı” anlayışını benimsiyoruz.” Diyen Yaman konuşmasına şöyle devam etti: Bizim sendikacılık anlayışımız, mali ve özlük haklar hususunda olduğu kadar, sosyal, kültürel alanda da etkin olmayı amaçlar. “Ben kazanayım da ülke kaybederse kaybetsin” anlayışı, hem ahlaki değildir hem de bizim anlayışımıza terstir. Ülkenin kaybettiği yerde hiçbir kazanımın önemi olamaz. Haksızlık yaparak hak aranabilir mi? Hak arama iddiasında olan her kişi ve kurumun söylem, eylem, araç ve üslûp olarak haksızlıktan kaçınma mecburiyeti, temel ahlâki ilke olmalıdır. Bu duyarlılığımız genelde tüm insanımızda özelde kamu görevlilerimizde yüksek bir karşılık ve teveccüh gördüğünden her geçen gün sendika olarak büyüyoruz. Memur-Sen’in, Diyanet-Sen’in ve Memur-Sen’e bağlı diğer sendikaların zirvede oluşunun sırrı, insanla, değerlerle ve medeniyetle kurduğu sarsılmaz ruh, mana ve gönül beraberliğidir.

Kaymakam Ekinci Ziyaret Edildi

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman ve beraberindeki heyet toplantı sonrası Beypazarı İlçe Kaymakamı Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda Kaymakam Ekinci’ye bilgi verdiler.

Bu haberi 1168 kişi görüntüledi.




TümüDİĞER BAŞLIKLAR