Yazıcı Sürümü

Yalova İl Divan Toplantısı Yapıldı


Yalova İl Divan Toplantısı Yapıldı
10.02.14, Pazartesi
Diyanet-Sen Yalova İl Divan Toplantısı Genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Yalova  İl Divan Toplantısı Genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

9 Şubat 2014’te Yalova Memur-Sen il hizmet binası konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir ve Ali Bayır, İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü,  Memur-Sen İl Başkanı Zekeriya Yayla, İl Temsilcisi Şuayıp Akgün ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe temsilcileri ve yönetimleri katıldı.

Yalova İl divan toplantısında konuşan Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldemir, Diyanet-Sen’in yetkili olduğu dönemin din görevlilerinin altın çağı olduğunu belirterek  “Bizler Türkiye   ve  Vakıf  Görevlileri sendikası olarak hizmet kolunda on yıldır yetkili sendikayız.  Gerek üyelerimizin gerek toplumun her  türlü sorunu ile yakından ilgilendik çözüm önerileri üretmeye çalıştık. Zaman zaman düzenlediğimiz eğitim seminerleri, panel ve konferanslar ile din görevlilerimizin eğitim seviyesini zamana uygun şekilde yükseltmeye çalıştık. Diyanet-Sen bugün 70 bine yaklaşan üye sayısı ile Memur sendikaları içerisinde %56 sendikalaşma oranıyla Türkiye’nin en güçlü sendikalaşma oranına sahip memur sendikasıdır. Diyanet-Sen 10 yıldır yetkili sendika olmanın haklı gururunu yaşarken zirvede kalmanın gereklerini yerine getirmeyi ihmal etmeden yolunda devam ediyor” Şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Ali Bayır ise yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in kurulduğu günden bu güne sayısız kazanım elde ettiğine dikkat çekerek “Kurulduğumuz günden bu güne sayısız kazanımlara sahip olmamız, hedeflerimizden taviz vermeden ve sizin özverili  çalışmalarınızla başarılmıştır. Sendikacılığa başlarken referans aldığımız Hil-Ful Fudul yani erdemliler hareketi  her zaman pusulamız olmuştur. Karanlığa küfretmek yerine bir ışık yakmayı  sorunlara çözüm üretmeyi kendisine şiar edinmiştir. Biz insana hizmet etmeyi hak aramayı ve toplumun sorunlarını çözmeyi en büyük  hedef olarak gördük. Sendikal hareketin daha verimli olabilmesi için izlenecek yollardan bir tanesi tek yürek olmak, birlikle güç olmak dedik ve bu gücü sizinle yakaladık. Biz sendikal tarih algımızı temellerimizi, köklerimizi bu topraklarda gören, bulan  ve yeniden ihya etmeye çalışan bir sendikal anlayışın sahibiyiz.” dedi

İl Temsilcisi Şuayıp Akgün ise Yalova Diyanet-Sen olarak yaptıkları çalışmalar konusunda katılımcılara bilgi verdi. Toplantıda önümüzdeki dönem yapılabilecek çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu ve yol haritası belirlendi.

 

 

Bu haberi 2344 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR