Yazıcı Sürümü

​Yakışır: Terörün Çözümü İslam Kardeşliğidir


​Yakışır: Terörün Çözümü İslam Kardeşliğidir
21.10.15, Çarşamba
Memur-Sen in "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" sloganıyla 81 ilde düzenlenen İl Buluşmalarının Muş ayağı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Muş İl Buluşmasında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır "Türkiye terör belasından ancak ve ancak İslam kardeşliği ile kurtulur. Biz Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya ideali için yüreklerini birleştirenleriz. Yüreklerimizi İslam kardeşliğinde birleştirerek terör ittifakını dize getireceğiz." dedi.

"Tüm karanlık odakların karşısında dün olduğu gibi bugün de inancı bir, davası bir, tarihi bir, kıblesi bir, Memur-Sen'liler , Diyanet-Senlier var" diyen Yakışar, "Emeğin, ekmeğin, hakkın, özgürlüğün barışın, milli iradenin, mücadelesini veren Memur-Sen'liler var oldukça tüm karanlık yapılar yenilmeye mahkumlar. İrademize, birliğimize, kardeşliğimize, istikrarımıza, kazanımlarımıza, sahip çıkacağız ve yeniden büyük Türkiye yolculuğumuzu engellemelerine izin vermeyeceğiz. Kadim medeniyetin ortak varisleri olarak medeniyetimizin yeniden inşası için Hak, emek, barış ve kardeşlik yolunda kazanan biz olacağız. Yeni’den büyük Türkiye hayalini İslam Kardeşliği ile sağlayacağız" şeklinde konuştu.

Toplantıya Eğitim Bir Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi de katılarak bir konuşma yaptı. Programa ayrıca Ak Parti Milletvekili Emin Şimşek ve Ak Parti Milletvekili adayları, Belediye Başkanı Feyat Asya, Memur-Sen ve bağlı sendikaların üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Program sonrası Muş il Müftüsü Alettin Bozkurt ziyaret edilerek sendikal çalışmalar konusunda bilgi verildi.

Bu haberi 2106 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR