Yazıcı Sürümü

Üyelerimiz Diyanet-Sen’e Güç Veriyor


Üyelerimiz Diyanet-Sen’e Güç Veriyor
18.10.17, Çarşamba
Diyanet-Sen Bartın Şubesi’nin İl Divan Toplantısı Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Cebrail Yakışır’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Özkan ve Yakışır ayrıca il ve ilçe müftülük aylık din görevlileri toplantılarına da katıldılar.

Bartın Şubesi il divan toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Diyanet İşleri Başkanlığımız bünyesinde çalışan 120 bine yakın Diyanet personelinin bulunduğunu, 120 bin personelin 83 bininin Diyanet-Sen ailesini tercih ederek sendikaya güç verdiğini söyledi. Özkan “Ülkemiz ve coğrafyamız dış güçlerin ve onların içerdeki maşaları tarafından bin bir türlü fitne ile ayrıştırılmaya kaos ortamına, savaş ortamına çekilmeye çalışılıyor. İçerden ve dışardan var güçleri ile bölgenin ve İslam Ümmetinin umudu durumundaki Türkiye’yi dize getirmeye, dizayn etmeye çalışıyorlar. Bütün bu şer odaklarına karşı en büyük gücümüz millet olma, ümmet olma şuurudur” ifadelerine yer verdi.

Özkan, Diyanet-Sen’in Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının üye olduğu Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu hatırlatarak “14 yıldır yetkili olduğumuz hizmet kolumuzda, başkanlığımızla uyum içerisinde çalışanlarımızın haklarının yanında, ülkemizde ve dünyada yapılan haksızlıkların karşısında, mazlumların ise yanında yer almaktayız.” Dedi.Yakışır:Bizim İçin En Önemli Başarı Türkiye’nin Selameti, Ümmetin Kurtuluşudur

Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak hiçbir zaman milletin düşünce dünyasından ayrı düşmediklerini belirten Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır konuşmasına şöyle devam etti: Samimiyete dayalı vefa duygusu, vefaya dayalı samimiyet, başarımızı her defasında bereketlendirdi ve bunun sonucunda Türkiye’nin en büyük sendikası olma başarısını elde ettik. Ama bizim için en anlamlı, en önemli başarı, Türkiye’nin selameti, ümmetin kurtuluşudur. Yolları kapanmış bir Türkiye’de hiçbir kesimin, grubun önü açık olamaz. Emeğin değeri ve emekçinin geleceği de olmaz. Diz çöktürülmüş bir Türkiye’de hiç kimse, hiçbir yapı veya örgüt haysiyetiyle ayakta kalamaz.

Hakikat üzere olan bu millet, çeşitli örgütlenmeler ve oluşumlarla inancını, eylemini büyüte büyüte, direnerek var olmayı, var kalmayı başarmıştır. İşte Diyanet-Sen 19 yıllık mücadelesiyle bu hayatî davanın, tarihî değere dönüşen örgütlü gücüdür. O nedenle, biz ekmek ve emek mücadelesini, insan hakkı, hukuku, onuru, özgürlüğü davasından ayrı görmedik, göremeyiz. Onursuz bir tokluğun, özgürlükten yoksun bir rahatın, imandan uzak bir benliğin önemi yoktur, olamaz. Kurulduğumuzdan beri bağrından çıkıp kendimizi dualarına, desteklerine emanet ettiğimiz millet adına vesayetçi odaklara karşı çetin mücadeleler verdik. Var olmamızı tarihi bir zorunluluğa dönüştüren, milletle birlikte ve millet adına verdiğimiz mücadelenin ruhudur. En uzak köşelerine kadar her noktasını tevhidin teslim alınmaz ruhunu yeni bir duyarlılık ve bilince dönüştürerek ilmek ilmek ördüğümüz, örgütlediğimiz üyelerimiz, ülkemizin yeni ufuklara yolculuğunda öncü oldu, olmaya da devam etmektedir.

Merkez ve İlçe Müftülük Din Görevlileri Toplantılarına Katılım

İl Divan Toplantısı sonrası Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Bartın merkez müftülük din görevlileri toplantısına Cebrail Yakışır ise Amasra ilçe müftülük toplantısına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda birer sunum gerçekleştirdiler. Özkan ve Yakışır ayrıca Ulus İlçe müftüsünü ziyaret ettiler.

Bu haberi 1632 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR