TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Tunus ve Sudan Sendikalarından Sendikamıza Ziyaret


Tunus  ve Sudan Sendikalarından Sendikamıza Ziyaret
26.01.18, Cuma
Tunus Cami Görevlileri Ulusal Meclisi (OTT) Genel Başkanı Mohammed Lassaad Abid’in ve Sudan İşçi Sendikaları Konfederasyonu (STWF) Genel Başkan Yardımcısı Es Sadık Kodi Ed-Dar El- Fendavi Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar’ı makamında ziyaret etti.

Memur-Sen ve İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRİC) öncülüğünde geçen yıl Ekim ayında İstanbul’da gerçekleştirilen “İslam Dünyasında Sendikacılık” Uluslararası Sempozyumu’ çerçevesinde Diyanet-Sen ile Tunus Cami Görevlileri Ulusal Meclisi (OTT) arasında işbirliği protokolü imzalanmıştı.

Bu kapsamda gerçekleştirilen ziyarette ortak eğitim faaliyetleri, sendikal deneyimlerin paylaşılması gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu.Uluslararası Din Görevlileri Sendikalar Birliği oluşturulması konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Gerçekleştirilmesi hususunda alt yapı çalışmaları yapılmasına karar verildi.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek “Dost ve kardeş ülkelerimizin sendika temsilcileri ile sendikal iş birliği yapmak , deneyimlerimizi paylaşmak bizim için güzel bir kazanım. Birlikte yeni projeler hazırlamak yeni organizasyonlar yapmak iş birliğini artırmak arzusundayız. Meslektaşlarımızın ziyaretinden ziyadesiyle mutlu olduk. Kendilerine teşekkür ediyorum. İlişkilerimizi ve ortak çalışmalarımızı geliştirmek için elimizden geleni yapmaya hazırız” ifadelerine yer verdi.

Bu haberi 1031 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR