Yazıcı Sürümü

Trabzon’da Din Görevlileri Haftası


Trabzon’da Din Görevlileri Haftası
10.10.11, Pazartesi
Trabzon'daki din görevlileri, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında, Diyanet-Sen Trabzon Şubesi'nce Of ilçesinde verilen yemekte buluştu.

Trabzon'daki din görevlileri, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında, Diyanet-Sen Trabzon Şubesi'nce Of ilçesinde verilen yemekte buluştu.

 

Etkinlikler dolayısıyla Diyanet-Sen Trabzon Şubesi ve Of Belediyesi işbirliğinde, Of Kültür Merkezi'nde yemek verildi. Yemeğe, kentteki din görevlilerinin yanı sıra Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, sendikanın Genel Sekreteri Hacıbey Özkan, Genel Eğitim Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Cebrail Yakışır,Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri Mehmet Yaman, Memur-Sen Trabzon İl Başkanı Mehmet Kara, Trabzon İl Müftü Yardımcısı Hasan Güneş, Düzköy İlçe Müftüsü Ramazan Topcan, Hayrat İlçe Müftüsü Hayrettin Kılıçbay, Arsin İlçe Müftüsü Paşa Bektaş, Of Müftü Vekili Hüseyin Güven ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Din görevlilerinin kaynaşması amacıyla organize edilen etkinlik, Trabzon Çarşı Camisi imam hatiplerinden Yusuf Ziya Hacıahmetoğlu'un Kur'an tilavetiyle başladı.

 

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar yaptığı konuşmada, sendika olarak din hizmetlerinin kaliteli ve verimli sunulmasında yardımcı olmak, millet iradesini gerekli yerlerde temsil etmek ve savunmak istediklerini belirterek, "Onun için demokratik ve özgür bir anayasa istiyoruz" şeklinde konuştu.

 

Bayraktutar, sivil bir toplumun oluşması için üzerlerine düşen görevi yapacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Diyanet-Sen Trabzon Şube Başkanı Hasan Çakır ise din görevlileriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Kur'an'a hizmet edenlere hizmet etmek çok değerli bir vazifedir. Bizler Diyanet-Sen olarak, bütün din görevlisi arkadaşlarımıza aynı samimiyetle davranıyoruz ve herkesi kucaklamak istiyoruz" dedi.

Etkinlik okunan Kur'an-ı Kerim ve ilahiler ile sona erdi.

 

Aynı gün Rize’nin Pazar ilçesinde yapılan Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliklerine de katılan Genel Başkan Mehmet Bayraktutar ve yönetim kurulu üyeleri din görevlilerinin sorunlarını dinleyerek çözüm konusunda yardımcı olma sözü verdiler.

 

Bu haberi 8260 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR