Yazıcı Sürümü

Sivrihisar Müftülük Toplantısı Yapıldı


Sivrihisar Müftülük Toplantısı Yapıldı
16.09.15, Çarşamba
​Diyanet-Sen Eskişehir Sivrihisar ilçe müftülük din görevlileri aylık mutat toplantısı Diyanet-Sen Genel Merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

oplantıya Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman, Eskişehir Şube Başkanı İlhan Köroğlu ve yönetim kurulu üyeleri ve müftülük çalışanları katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Osman Aydın, din görevlilerinin toplumun kanaat önderleri olduğuna dikkat çekerek “Kritik bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde teröre prim vermeden, birlik beraberlik içerisinde sağduyu ve aklı selim ile bu günleri de atlatacağız. Ülkemizi iç savaş ortamına çekmeye çalışan ulusal güçler ve onların maşalarına asla izin vermeyeceğiz. Din görevlileri olarak toplumumuzun milli ve manevi bilinçlenmesi için her zaman gerekeni yapmaya hazırız ve yapacağız” dedi.

Memur-Sen ve Diyanet-Sen olarak bu yıl 3. Dönem toplu sözleşmelerde güzel kazanımlara imza atıldığını belirten Aydın, “Din görevlileri artık dini bayramların yanında milli ve ulusal bayramlarda da mesai alabilecek, musahhihler, eğitim görevlileri, murakıplar, vaizler din hizmeti tazminatı, şefler özel hizmet tazminatı alacak, 2005’ten sonra göreve başlayan 68 Bin civarında çalışanımıza 1 derece verildi. Gece nöbetine kalanlara 2 saat daha ekders ücreti ve daha bir çok kazanıma imza attık. Diyanet çalışanlarının daha iyi şartlarda çalışa bilmesi için elimizden gelini yapıyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe Müftüsü ve Belediye Başkanına Ziyaret

Diyanet-Sen heyeti daha sonra göreve yeni başlayan İlçe Müftüsü Karabey Özdemir ve Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda bilgi verdiler.

Bu haberi 2627 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR