Yazıcı Sürümü

Şırnak’ta Teşkilat Çalışması Yapıldı


Şırnak’ta Teşkilat Çalışması Yapıldı
26.06.13, Çarşamba
Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Şırnak merkez ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu.

Diyanet-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Şırnak merkez ve ilçelerinde teşkilat çalışmasında bulundu. 17 Haziran 20013’de gerçekleştirilen teşkilat çalışmasına Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan ve Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır katıldı.

Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan Teşkilat çalışması kapsamında Şırnak merkez din görevlileri mutat aylık toplantıya katılarak sendikal çalışmalar ve kazanımlar konusunda katılımcılara bilgi verdi. Sendikal örgütlenmenin önemine değinen Özkan ayrıca güncel konulara değinerek “büyüyen ve demokratikleşen ülkemizin huzurunun üç beş ağaç bahane edilerek bozmaya çalışıldığını belirterek ülkenin birlik ve beraberliğine bugün her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu söyledi.

Slopi ilçe aylık din görevlileri toplantısına katılan Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır ise din görevlilerinin sorunları, istek ve talepleri konusunda bilgi verdi. Gerek sorunların çözümü konusunda gerekse yeni kazanımlar konusunda Diyanet-Sen’in aktif sendikacılık yaptığını vurgulayan Yakışır, birey olarak üstesinden gelinemeyen bir çok sorunun sendika sayesinde çözüme kavuşturulduğunun altını çizdi. Yakışır ayrıca “Barış Süreci”ne de değinerek şu an ülkemizde barış süreci ile beraber bir bahar havasının estiğini vurguladı. Daha sonra Yakışır, İdil İlçe Müftülüğünü ziyaret ederek sendikal çalışmalar konusunda bilgi verdi.

Bu haberi 3360 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR