TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

​Şemdinli’den Acı Haber: 8 Şehit


​Şemdinli’den Acı Haber: 8 Şehit
02.11.17, Perşembe
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde sınırın Irak tarafından ülkemize sızma girişimi yapan PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 6’sı asker, 2’ si güvenlik korucu 8 kişi şehit oldu. Biri ağır 2 kişi de yaralandı.

Hain saldırı nedeniyle bir taziye mesajı yayınlayan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Ülkemizde birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, yüreklerimiz Hakkari ‘nin Şemdinli ilçesinden gelen haberle yeniden acıyla burkuldu, dağlandı. Hain terör saldırılarını şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan Rahmet, ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifa diliyoruz” dedi.

Ülkemizin gerek sınır dışı harekatlarla gerek teknolojideki gelişmeler sayesinde heronlarla PKK terör örgütüne darbe üstüne darbe vurduğunu hatırlatan Bayraktutar “Bunlar hain terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Birlik beraberlik içerisinde bu hain örgüte son darbede vurulacak ve kökü kurutulacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Birliğimiz sayesinde bütün engelleri aşacağız. Bu alçak saldırılar, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyecektir. Bu duygularda aziz milletimize bir kez daha başsağlığı diliyor, hain terör saldırısını şiddetle lanetliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Bu haberi 1564 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR