Yazıcı Sürümü

Özkan: Sınavsız Geçişin Mimarı Diyanet-Sen’dir


Özkan: Sınavsız Geçişin Mimarı Diyanet-Sen’dir
11.05.18, Cuma
Yenimahalle İlçe Müftülük Aylık Mutat Din Görevlileri Toplantısı Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Özkan, İlahiyat Önlisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkı tanınması konusunda Diyanet-Sen’in uzun yıllar mücadele verdiğini hatırlatarak “Şimdi çıkmış bazı sendikalar bizim emeğimizi çalmaya kalkıyor. Hiç kusura bakmayın. Sınavsız lisans tamamlamamın mimarı, dile getireni, rapor hazırlatıp paydaşlarına sunanı, takip edeni ve bu işin yetkilisi Diyanet-Sen’dir.” Dedi.

Özkan, Diyanet-Sen olarak önlisans mezunu kurum çalışanlarının sınavsız lisans tamamlamalarının çok önemli olduğuna inandıklarını belirterek “Bunun için akademisyenlerle görüştük. Gerekli raporları hazırlattık. Bu raporu YÖK’e, ilgili bakanlarımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sunduk. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti. Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve YÖK konuya olumlu baktı. Ve bu gün kurum çalışanlarının neredeyse yarısına tekabül eden 56 bin civarındaki kurum çalışanlarımıza sendika farkı gözetmeksizin sınavsız lisans tamamlama hakkı tanınmış oldu. Usul ve esasları işleyiş süreci YÖK tarafından belirlenecek sınavsız lisans tamamlama hakkından İlahiyat Önlisans mezunu herkes yararlanabilecek. Bu hakkın elde edilmesinde emeği geçen desteklerini bizden esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası Özkan ve beraberindeki Diyanet-Sen heyeti İlçe Müftüsü Sinan Kazancı'yı müftülük makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen'in çalışmaları konusunda sohbet ettiler.

Bu haberi 1262 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR