Yazıcı Sürümü

Özkan İzmir’de Teşkilat Çalışmasında Bulundu


Özkan İzmir’de Teşkilat Çalışmasında Bulundu
24.11.16, Perşembe
​Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan İzmir’de teşkilat çalışmasında bulundu.

Özkan Buca İlçe Müftülük Din Görevlileri Aylık Mutat Toplantısına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Diyanet-Sen’in farklı bir vizyona sahip olduğunu belirten Özkan “Biz kurulduğumuz günden beri milli manevi değerlerimizden, ülke insanımızın ve mazlumların vicdanından hiç ayrı düşmeden sendikacılık yapıyoruz. Filistin’deki gözü yaşlı kardeşlerimizin gözüyle dünyaya bakıyor, Suriyeli kardeşlerimizi muhacir kardeşlerimiz olarak bağrımıza basıyoruz. Kat sayı engeline takılarak üniversiteye giremeyen kardeşlerimizin üzüntüsünü de çektik, kılık kıyafetinden dolayı üniversiteye alınmayan kardeşlerimizin hüznüne de ortak olduk. Bu yüzden Diyanet-Sen inanan gönüllerin sendikasıdır. Bu yüzden Diyanet-Sen ülkesine, milletine, halka, Hakk’a hizmete adanan gönüllerin sendikasıdır” dedi.

Özkan, Diyanet-Sen’in 13 yıldır yetkili sendika olduğunu hatırlatarak “Bu 13 yıl boyunca Diyanet-Sen sendikacılığın okulu olmuştur. Kazanımlarıyla din görevlilerine her geçen gün daha yaşanabilir bir ortam hazırlamış mesleklerini en rantalb şekilde yerine getirmelerine imkan sağlamıştır ve bu şartları daha da iyileştirmek için çalışmalarına devam etmektedir. Önümüzdeki dönem yeni projelerimizle din görevlilerimize ve ülkemize hizmet etmeye yeni kazanımlar üretmeye devam edeceğiz. Diyanet-Sen birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından birisi olmaya devam ediyor. Bu gücü de teşkilatından yani sizlerden alıyor” şeklinde konuştu.

Toplantıya Buca İlçe Müftüsü Muharrem Gül, İzmir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Güzeldağ ve müftülük personeli katıldı.

Müftülükler Ziyaret Edildi

Özkan toplantı sonrası İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu ve Konak ve Bornova ilçe müftülüklerini ziyaret etti.

Özkan Ayrıca Emekli Müftü Mustafa Aktaş’ın vefat eden oğlunun cenaze törenine katılarak taziye dileklerini iletti.

Özkan programlar sonrası İzmir 1-2-3 Nolu şube başkanları ile bir araya gelerek istişarede bulundu.

Bu haberi 2162 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR