Yazıcı Sürümü

Ordu 1 ve 2 Nolu Şube İl Divan Toplantıları Yapıldı


 Ordu 1 ve 2 Nolu Şube İl Divan Toplantıları Yapıldı
14.11.11, Pazartesi
Diyanet-Sen Ordu 1 ve 2 Nolu Şube il divan toplantıları 13 Kasım 2011’de Belediye Kültür merkezinde gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Ordu 1 ve 2 Nolu Şube il divan toplantıları 13 Kasım 2011’de Belediye Kültür merkezinde gerçekleştirildi.

 

İl divan toplantısına Genel Merkez Yönetimi’nden Genel Başkan Mehmet Bayraktutar, Genel Sekreter Hacibey Özkan, Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri Mehmet Yaman, Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Perşembe İlçe Müftüsü Cemal Uzun, Ordu 1 ve 2 Nolu şube yönetimleri ve ilçe yönetimleri, Memur-Sen il başkanı ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, yeni ve sivil bir anayasa konusunda herkesin hem fikir olduğunu belirterek yeni anayasada mutlaka din ve vicdan özgürlüğünün de bulunması gerektiğinin altını çizdi. Bayraktutar ayrıca, sivil toplum örgütlerinin önemi, DİB Teşkilat Yasası ve 4688 sayılı yasa hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Genel Sekreter Hacibey Özkan da yaptığı konuşmada teşkilatın önemine değinerek Diyanet-Sen’in Türkiye’nin tamamında il ve ilçeler bazında teşkilatlandığını ve güçlü teşkilat yapısı sayesinde yoluna başarılarla devam ettiğini söyledi.

Genel Araştırma ve Dış İlişkiler Sekreteri Mehmet Yaman ise SBN sigorta hizmetleri, hukuk müşavirliği ve misafirhane hizmetleri konusunda katılımcılara bilgi verdi.

 

Ordu İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu yaptığı konuşmada Diyanet-Sen Genel Başkanını Ordu’da görmekten mutlu olduklarını belirterek programın hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.
Bu haberi 7436 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR