Yazıcı Sürümü

Ordu 1 Nolu Şube Olağanüstü Genel Kurul Seçimleri Yapıldı


Ordu 1 Nolu Şube Olağanüstü Genel Kurul Seçimleri Yapıldı
19.08.16, Cuma
​Diyanet-Sen Ordu 1 Nolu Şube Olağanüstü genel kurul toplantısı, genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 13 Ağustos 2016’da gerçekleştirilen olağanüstü şube genel kurul seçimlerine Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Mehmet Ali Omurca iştirak etti.

2 listenin yarıştığı seçimler sonucu Kerim Alptekin Ordu 1 Nolu Şube Başkanlığı’na seçildi.

Özkan: Gün Vatanımıza Sahip Çıkma Günüdür

Ülkemizin 15 Temmuz’da çok büyük bir işgal kalkışması ile karşı karşıya kaldığının altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Olağanüstü günlerden geçen iç ve dış şer odaklarının bir türlü rahat bırakmak istemediği ülkemizde bütün bu tehlikelere karşı bizlere de büyük sorumluluklar düşmektedir. Millet olarak birlik beraberlik içerisinde bu süreci de atlatacağımıza inancımız tamdır. Vatanı, milleti, bayrağı, istikbali için tankın altına yatan, üzerlerine ateş açan uçaklara meydan okuyan kahramanlar, günlerce sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan bu halk gizli açık bütün düşmanlarına bu birlik ruhunu bozamayacaklarını göstermişlerdir. Bundan sonraki süreçte yapmamız gereken sürekli teyakkuz halinde olmadır. Din istismarcılarına karşı güzel dinimizi, evrensel değerleri en güzel şekilde anlatmaktır.” Şeklinde konuştu.

Omurca: Tek Vatan, Tek Millet…

Ülke olarak olağanüstü günlerden geçtiğimizi belirten Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca ise genel kurul toplantısında şöyle konuştu: 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin bağımsızlığını, milletin özgürlüğünü, birlik ve beraberliğini hedef alan silahlı bir darbe teşebbüsü ile karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz, Fetullahçı terör örgütünün vahşet sınırlarını zorlayan ve doğrudan bütün halkı hedef alan terörist darbe teşebbüsünün gerçekleştiği gün olarak tarihe kaydedilmiştir. Vatanı, milleti, bayrağı uğruna şehit olan 240 şehidimize Allah’tan rahmet, binlerce gazimize acil şifalar diliyorum. Vatanını bayrağını savunan bütün vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Bu hain darbe girişimine karşı dimdik duran vatan evlatlarıyla iftihar ediyorum.

Diyanet-Sen, Gezi parkı olaylarıyla ülkeyi sınayan, 30 Mart öncesinde ise ülkeyi sarsmaya çalışanların karşısında tek yürek olma, ülke menfaatlerini öncelik sayma gibi özverili bir duruşa sahip olmuştur.

Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi bu milleti tek vatan, tek millet, tek bayrak olma düşüncesinden hiçbir gücün vazgeçiremeyeceğini bütün dünyaya bir kez daha deklare ettiği tarihi bir gecedir. O gece ve sonrasında sabahlara kadar salalarıyla ezanlarıyla bu millete birlik beraberlik ruhunu aşılayan din görevlilerinizi ve bu çağrılara kulak veren milletimizi kutluyorum.

Yapılan Olağanüstü genel kurul seçimleri sonucu Ordu 1 Nolu Şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı: Kerim Alptekin

Şube Başkan Vekili: Mehmet Omma

Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) Salih Çankara

Başkan Yardımcısı (Mali İşler) Şükrü Karadeniz

Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) Cemil Batır

Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) Salih Osma

Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) Bilal Ses

Bu haberi 2325 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR