Yazıcı Sürümü

Niğde Teşkilat Çalışması


Niğde Teşkilat Çalışması
18.05.13, Cumartesi
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları M.Ali Omurca Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman Şube çalışmaları kapsamında Niğde Diyanet-Sen şubesini ziyaret ettiler.

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları M.Ali Omurca Cebrail Yakışır ve Mehmet Yaman Şube çalışmaları kapsamında Niğde Diyanet-Sen şubesini ziyaret ettiler.
Yapılan ziyaretlerde sendikal bilinç, Diyanet-Sen'in çalışmaları, kazanımlarımız ve Türkiye gündemini değerlendirdiler.

Genel Başkan Yardımcıları, Şube Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Niğde İl Müftüsü Hasan Çınar'ı makamında ziyaret ederek Niğde'de yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Niğde Teşkilat Çalışmasında Din Görevlileri ve Kuran Kursu Öğreticileriyle bir araya gelen Genel Başkan Yardımcıları adına konuşan Mehmet Ali Omurca ' Sivil toplum kuruluşları küresel akıntıyla birlikte sürüklenmek veya akıntıya karşı yüzmek değil, bu akıntıyı yönetmek, yatağına oturtmak ve gerçek hedef leri göstermek hususunda herkesten fazla sorumluluk sahibi olmak zorundadır. Diyanet Sen'in kuruluş amaçlarının başında emeğe saygı, özlük ve özgürlük mücadelesidir. Biz hayata kendi tarihsel ölçeğimizden ve onun ürettiği değer dünyamızdan bakabilmek ve bu durumu sürdürülebilir hale getirmek ,misyonumuzun bir gereğidir. Vermiş olduğumuz mücadele ancak bu şekilde anlam kazana bilir. Sendikal hareketi bu değerler çerçevesinde sürdürmek günümüz dünyasında yerine getirilmesi gereken bir sorumluluktur.Sendikal hareketin temel sloganlarından birisi olan ilkeli, kararlı, sorumlu ve onurlu duruş sergilemek için medeniyet değerlerimize göre yaşamak yeterli olacaktır. Sendikacılığımızın anlamlı olabilmesi bunu gerektirir ' dedi.

Sadece kısıtlı bir alanda sınırlı kalmamanın önemine değinen Genel Başkan Yardımcısı Omurca 'Biz bu günlerin idrakiyle yarına tutunmanın öncüsü olduğumuzu bilmeliyiz. Türkiye gündemine de değinen Omurca 'Ecdadımız geçmişten bu güne birlik olmayı, dirlik olmayı her zaman benimsemiştir. Bizim birbirimiz arasında hiç bir farkımızın olmadığını en iyi anlatacak olan yine siz din görevlilerisiniz. İman-i değerlerden uzaklaştırılmak istenen, yozlaştırılmak istenen, bir birine kırdırılmak istenen bu halkın siperi yine imanı ve değerlerine sarılması olacaktır' dedi. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca' nın yapmış olduğu konuşma sonrası söz alan üyeler yapılan çalışmalarda genel merkezin ziyaretlerinin , çalışmalarımıza iştiyak getirdiğini, bilinçli ve verimli olmak adına yapılan bu ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Yapılan Ziyaretler verimli geçmiştir.


Ziyaret Edilen İlçeler
Bor: Genel Başkan Yrd. M. Ali Omurca, Şube Başkanı Murat Dundar
Çamardı: Genel Başkan Yrd. Cebrail Yakışır, Şube Mali Başkan Yrd. Mustafa Gökler  
Ulukışla : GenelBaşkan Yrd. Mehmet Yaman
Altunhisar,  Çiftlik , Genel Başkan Yrd. Mehmet Yaman


 

Bu haberi 4480 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR