Yazıcı Sürümü

Nevzat Oy İlçe Müftüleri Toplantısında Konuştu: Omuz Omuza Bütün Sorunları Aşacağız


Nevzat Oy İlçe Müftüleri Toplantısında Konuştu: Omuz Omuza Bütün Sorunları Aşacağız
13.04.17, Perşembe
​Samsun İl Müftülüğü’nün düzenlediği ilçe müftüleri Nisan ayı toplantısı İl Müftüsü Veysel Çakı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya konuşmacı olarak katılan Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Nevzat Oy toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in 81 bini aşan üye sayısı ile Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde teşkilatlanmış 13 yıldır yetkili olan, özelde din görevlileri ve vakıf çalışanları genelde ise ülkemiz, ülke insanımız ve tüm dünya mazlumları için çalışan büyük bir sivil toplum örgütü olduğunu söyledi.

Memur-Sen ve Diyanet-Sen’in farklı vizyon ve misyonu ile sendikacılığa yeni bir soluk getirdiğine dikkati çeken Oy “Bir yandan ücret ve özlük hakları mücadelesini verirken, diğer taraftan da Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde öncü olduk. Başta demokrasi olmak üzere ülkemizin temel sorunlarına çözüm üretmede üzerimize düşen her türlü görevi severek yaptık Çalışmalarımızda , insanı temel alan idealimizden asla taviz vermedik.” Dedi.

Diyanet-Sen Dönemi Kazanımlarla Doludur

Diyanet-Sen döneminde mali, özlük ve sosyal haklara ilişkin olarak din görevlilerimizin dahi hayal edemediği bir çok kazanımlar elde ettiklerini belirten Oy, konuşmasına şöyle devam etti: “ Ücretlerin iyileştirilmesinden, kadro sorununa, dini bayramların ardından milli bayramlarda da mesai alınmasına, Cuma iznine, katsayı zulmünün, başörtüsü zulmünün kaldırılmasından diplomalardaki şerhlerin kaldırılmasına kadar burada tek tek sayıp da vaktinizi almak istemediğim bir çok kazanıma Memur-Sen olarak Diyanet-Sen olarak imza attık. Kurum idari kurulu toplantılarında yılda iki kez yeni kazanımlar elde etmeye devam ediyoruz. KPDK’da Toplu sözleşme konularını takip etmeye devam ediyoruz. Diyanet- Sen Türkiye genelinde 81 bin Samsun’da 2500 üyeyle hizmete devam etmektedir. Önümüzde Mayıs ayı KİK toplantısı, Ağustos’da toplu sözleşme var. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı daha güzel günlere taşımak milletin ve ümmetin istiklal istikbal ve istikrarı için Diyanet-Sen genel merkezinden şubelere, ilçe temsilciliklerine kadar hepimiz çalışıyoruz. Özellikle KİK ve Toplu Sözleşme dosyaları için müftü, müftü yardımcısı, müdür, murakıp, vaiz, uzman şef, veri hazırlama memuru, hizmetli, şoför, teknisyen, teknikerlerin tüm kurum çalışanlarının ayrı ayrı görüşlerinin bu dosyalarda yer almasını istiyoruz. İstek ve çözümünü istediğiniz konuları sendikamıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Mutlaka hem kurumumuza hem de toplu sözleşmeye taşınacaktır. Biz sorun değil çözüm odaklı çalışıyoruz ve şimdiye kadar da güzel sonuçlar aldık.

Başta Sayın Müftüm olmak üzere tüm değerli ilçe müftülerime saygılarımı sunuyorum. Omuz omuza birlikte çalıştığımızda aşamayacağımız sorun olmayacağına inanıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

Bu haberi 1333 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR