Yazıcı Sürümü

​Nallıhan Müftülük Toplantısı Verimli Geçti


​Nallıhan Müftülük Toplantısı Verimli Geçti
25.05.15, Pazartesi
Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca Nallıhan İlçe Müftülüğü aylık din görevlileri mutat toplantısına katılarak Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Nallıhan Müftülük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Müftüsü Fahrettin Bektaşoğlu, Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Fevzi Mercan, Şube Başkan Vekili Burhan Eroğuz, Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Nallıhan İlçe Temsilcisi Aydın Açıkgöz ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve müftülük çalışanları katıldı.

Omurca: Diyanet-Sen Kazanım Üretmeye Devam Edecek

Toplantıda bir konuşma yapan Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca Diyanet-Sen’in 11 yıldır yetkili sendika olduğunu hatırlaratak “Yetkili olduğumuz günden bu güne Diyanet ve vakıf çalışanları için yüzlerce kazanım elde ettik. Ücretlerin yükseltilmesinden, boş kadroların doldurulmasına, ek ders ücretlerinden dini bayramlarda mesai ücreti ödenmesine, Kur’an Kursu öğreticilerimize öğretim yılı ödeneğinin ödenmesinden, ilahiyat ön lisans diplomalarındaki şerhlerin kaldırılmasına kadar bir çok kazanıma imza attık. Bu kazanımların yanında her zaman mazlumun yanında olduk. Milletimizin vicdanının sesi olduk. Sendikacılığa farklı bir vizyon ve misyon yükledik. İyiliğin yanında zulmün ve adaletsizliğin karşısında olduk. Bu yüzden milletin vicdanın asla ayrı düşmedik.” dedi.

5. olağan genel seçimler sonucu yeni bir döneme başladıklarını belirten Omurca konuşmasına şöyle devam etti: “Önümüzdeki 4 yılda da din görevlisini, vakıf çalışanını ilgilendiren her konuya, milletimizin, mazlumların vicdanını sızlatan her konuya eğileceğiz ama hiç kimseye boyun eğmeyeceğiz. Unutmayınız ; Her şeyin bir bedeli vardır. Başarı bedel ister. Zafer bedel ister. Zaferin bedeli, koşuşturmadır, yorulmadır, alın teridir. Diyanet-Sen inandığı doğruları en gür sesle söylemeye devam edecektir. Bedelinin ne olacağının hesabını yapmadan, nefsi davranıp birbirimizle hesaplaşmadan, kim isterse istesin hesap vermekten korkmadan, kutlu yolculuğa, soylu mücadeleye devam edeceğiz. Kazanmaktan, kazanım üretmekten, tebliğ etmekten, milletin iradesini ve imanını hep birlikte tahkim etmekten yorulmayacağız, vazgeçmeyeceğiz.”

Toplantı sonrası İlçe Müftüsü Fahrettin Bektaşoğlu’nu müftülük makamında ziyaret eden Omurca’ya Ankara 2 nolu Şube Başkanı Fevzi Mercan, Başkan Vekili Burhan Eroğuz ve Başkan Yardımcısı Aydın Açıkgöz de eşlik etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müftü Bektaşoğlu başarılı çalışmalarından dolayı Diyanet-Sen’i tebrik etti.

Bu haberi 2651 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR