Yazıcı Sürümü

Muş Şubesi 1. Olağan Kongre Seçimleri Yapıldı


Muş Şubesi 1. Olağan Kongre Seçimleri Yapıldı
08.01.14, Çarşamba
Diyanet-Sen Muş Şubesi 1. Olağan Genel Kurul seçimleri genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Muş Şubesi 1. Olağan Genel Kurul seçimleri genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. 4 Ocak 2014’de gerçekleştirilen şube seçimlerinde Ferzende Aras ve listesi Muş Şube yönetimine seçildi.

Muş Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapılan seçimlere Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca ve Cebrail Yakışır, Muş Ak Parti Milletvekilleri Faruk Işık, AK Parti Belediye Başkan Adayı Feyat Asya, Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas ve yönetim kurulu üyeleri  ve delegeler katıldı.

Divan Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır’ın yaptığı kongre seçimleri öncesi bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Omurca Diyanet-Sen’in ülkemizin en güçlü sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğuna vurgu yaparak “, Diyanet-Sen’in ülkemizin en teşkilatlı sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğuna dikkat çekerek  “81 ilimizde il divan toplantılarını Şubat ayına kadar tamamlayacağız. Şuana kadar 60’dan fazla  ilde toplantılarımızı tamamladık. Sivil toplum kuruluşları bir ülke için önemlidir. Önemli olan gücümüzü üyelerimizin, ülkemizin ve bütün insanlığın yararına kullanabilmektir. Diyanet-Sen’in birikimi ve tecrübesi O’nu diğerlerinden ayran özeliğidir. Diyanet-Sen bilgi ve birikimini üyesi ve ülkesi için kullanıyor. Gücümüzü korumak için teşkilatlarımızı canlı tutmalıyız. Etkin ve verimli bir din hizmeti için maddi gereksinimler ve manevi donanımı sağlamak zorundayız. Din görevlilerimiz insan ve İslamiyet’i buluşturan çok şerefli bir görevi yerine getiriyor. Toplumun belirli bölümlerini değil; bütün insanlığın muhatap olduğu bir mesleği icra ediyoruz. Din görevlisi her alanda olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarında da farkını ortaya koymalıdır. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da milli ve manevi değerlerimizi en üst düzeyde tutarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Yapılan şube genel kurul seçimleri sonucu Muş Şube Yönetimi şu isimlerden oluştu:

 

Şube Başkanı                                                              :Ferzende Aras

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili)               : Süleyman Şahin

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)                        :Cafer Taşbulak

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler)                              : Ayhan Karakaş

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)                   :Fesih Çiftçi

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) :Mehmet Tekçe

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)            :Faim Yalçın

 

 

 

Bu haberi 3039 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR