Yazıcı Sürümü

Muğla ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı


Muğla ve İlçelerinde Teşkilat Çalışması Yapıldı
20.03.15, Cuma
Teşkilat çalışmaları kapsamında Muğla ve ilçelerini ziyaret eden Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaman ve Hacı Bayram Gür, bir dizi ziyaret gerçekleştirerek toplantılara katıldılar.

Teşkilat çalışmaları kapsamında Muğla ve ilçelerini ziyaret eden Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaman ve Hacı Bayram Gür, bir dizi ziyaret gerçekleştirerek toplantılara katıldılar.

28 Şubat-1 Mart 2015’te gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurul seçimlerinin ardından teşkilat çalışmalarına aralıksız devam eden genel merkez yönetim kurulu üyeleri şube, il ve ilçe temsilciliklerimizi ziyaret etmeye devam ediyor.

16-19 Mart 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen Muğla teşkilat çalışmasına Genel merkez yönetiminden Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu) Mehmet Yaman ve Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu) Hacı Bayram Gür katıldı.

4 gün devam eden teşkilat çalışmalarında Muğla Merkez ve ilçelerini ziyaret eden, müftülük din görevlileri mutat toplantılarına katılan Yaman ve Gür, Diyanet-Sen’in demokrasi şöleni şeklinde geçen genel kurulunun ardından birlik ve beraberlik içerisinde yola devam edeceklerini belirterek “Bizlere yüklemiş olduğunuz sorumluluğun bilinci ile yeni dönemde de Diyanet-Sen’in hep bir adım daha ileriye gitmesi, dünya standartlarında, evrensel değerlerle sahip bir sivil toplum kuruluşu olarak yoluna devam etmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştular.

Müftülük aylık toplantılarında personele hitap eden Yaman ve Gür, Hac ve Umre konusunda yaşanan aksaklıklar, rotasyon konusunda yaşanan son gelişmeler, ilitamın sınavsız hale getirilmesi ve kontenjanlarının artırılması, Diyanet Akademisi’nin aktif hale getirilmesi, emekli ve çalışanlar arasındaki makasın daraltılması vs konularda sendikanın çalışmaları ve son gelişmeler konusunda katılımcılara bilgi verdiler.

Yaman ve Gür müftülük toplantıların ardından Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Menteşe Merkez İlçe Müftüsü Aslan Çıtır, Ortaça İlçe Müftüsü Zekeriya Çelik, Köyceğiz İlçe Müftüsü Abdullah Kır, Fehtiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Milas İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, Yatağan İlçe Müftüsü Şehabettin Yılmaz, Datça İlçe Müftüsü İbrahim Yavuz, Dalaman İlçe Müftüsü Selahattin Bozkurt, Ula İlçe Müftüsü Kemal Bal, Marmaris İlçe Müftüsü Hasan Ersöz, Seydikemer İlçe Müftüsü Ali Can ve Kavaklıdere İlçe Müftüsü Kadir Küçük’ü makamlarında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları, sendikal kazanımlar vs konularında bilgi vererek din görevlilerinin sorunları konusunda görüş alışverişinde bulundular.

Muğla ve ilçelerinde gerçekleştirilen teşkilat çalışması oldukça başarılı geçti.

Bu haberi 2751 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR