Yazıcı Sürümü

Muğla İl Divan ve Teşkilat Çalışması Gerçekleştirildi


Muğla İl Divan ve Teşkilat Çalışması Gerçekleştirildi
21.03.17, Salı
​Diyanet-Sen Muğla İl Divan Toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Muğla Öğretmen Evi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yönetim kurulu üyeleri ayrıca şube yönetimi ile birlikte Muğla merkez ve ilçelerinin Müftülük aylık din görevlileri toplantılarına katılarak ülke ve dünya gündemi, Diyanet-Sen’in kazanımları, örgütlü toplumun önemi konularında katılımcılara bilgi verdiler.


14 Mart 2017’de gerçekleştirilen il divan toplantısına Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cebrail Yakışır, Mehmet Yaman ve Hacı Bayram Gür katıldı.


Yakışır: Büyük Oyunu Hep Birlikte Bozacağız

İl divan toplantısında üyelere hitap eden Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, ülkemizin uzun zamandır çok uluslu emperyalist güçlerin saldırısına maruz kaldığını belirterek “Söz konusu Türkiye olunca bunların hepsinin tavrı aynı, Hollandası, Almanyası hepsi faşist tavrını gösterdi. Bize İnsan hakları demokrasi dersi vermeye kalkan Avrupa’nın gerçek yüzü artık ortada. Gezi olayları, Mit tırları, terör koridoru, kazılan hendekler, 15 Temmuz FETÖ darbe kalkışması hepsi aynı üst aklın girişimleri ve hepsinin amacı aynı gelişen güçlenen dünya mazlumlarının umudu olan, kendi kendine yeten bir Türkiye istemiyorlar. Şükürler olsun oynanan oyunun farkındayız ve bu kirli oyunu hep birlikte bozacağız” dedi.


Yaman: Memleketimizin Geleceği İçin Hizmet Ediyoruz

Muğla İl Divan Toplantısı’nda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Memur-Sen’in ve Diyanet-Sen’in Türkiye’nin en örgütlü sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkati çekerek “Gerek ülke insanı gerekse dünya mazlumları için kayda değer çalışmalar yürütüyoruz. Böylesine güçlü örgütlü yapının bu ülkenin gelişmesine önemli katkıları olmuş ve olacaktır. Memleketimizin geleceği için hizmet ediyoruz. Bütün kritik süreçlerde milletin ihtiyacına tercüman olduk ve olmaya devam ediyoruz. “ şeklinde konuştu.


Gür: Kardeşliğimiz Baki Kalacak

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür ise yaptığı konuşmada son zamanlarda ülke insanımızın özellikle kutuplaştırılmaya çalışıldığına dikkati çekerek şöyle konuştu: Şunu da unutmamak gerekir, bu millet sağcı solcu diye ayrıştırılmaya ötekileştirilmeye kalkışıldı, alevi-sünni diye ayrıştırıldı, laik-antilaik diye ayrıştırılmaya çalışıldı, Türk- Kürt diye ayrıştırılmaya çalışıldı sonuç da senaryo hep aynı birlik ve beraberliğimizi kardeşliğimizi bozmayı amaçlayan suni gündemlerle bizi birbirimize düşürmek. Bir sağdan bir soldan asalım mantığı bu günde bir evetçiye saldıralım bir hayırcıya şekline dönüşmeye başladı. Bu oyunun farkında olmak lazım."Hayır"ı da "Evet"i de söyleyenin bu ülkenin vatandaşı olduğunu unutmayalım. Cumhurbaşkanlığı sistemini de kapsayan Anayasa değişiklik paketinin oylanması neticesinde devlet bir sistem değişikliğine gidecek ama netice evet de hayır da çıksa biz bu topraklarda bir millet olarak yaşamaya devam edeceğiz. Akıl ve bilgimiz bu sistemi değiştirir yahut değiştirmez ama vicdan ve kalbimiz bizi kardeş ve millet kılar. İşte bunun için diyorum ki; Sistemin değişmesine sonuna kadar, kardeş ve millet kalmaya sonsuza kadar evet.

Tüm İlçe Müftülük Toplantılarına Katılım

Diyanet-Sen Genel Başkan yardımcıları Muğla merkez ve ilçelerini tek tek gezerek teşkilat çalışmasında bulundu. Müftülük din görevlileri mutat toplantılarına katılan Diyanet Genel Başkan Yardımcıları müftülük görevlilerine Diyanet-Sen’in çalışmalarını anlattılar.

Bu kapsamda Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman ve Muğla Şube Başkan Yardımcısı Osman Varol 15 Mart 2017’de Yatağan ve Kavaklıdere ilçe müftülük toplantılarına, Genel Başkan Yardımcı Hacı Bayram Gür ve Muğla Şube Başkanı Bülent Üzüm Fethiye ve Seydişehir, Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır ve Şube Başkan Yardımcısı Ali Yılmaz Datça ve Marmaris ilçe müftülük toplantılarına katıldılar. 16 Mart 2016’da ise Yaman ve Üzüm Dalaman, Ortaca Köyceğiz ilçe müftülük toplantılarına, Yakışır ve Yılmaz Bordum ve Milas ilçe müftülük toplantılarına Gür ve Varol ise Menteşe ve Ula ilçe müftülük toplantılarına katıldılar.

Müftülükler Ziyaret Edildi

Diyanet-Sen heyeti ayrıca Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak’ı ve ilçe müftülerini ziyaret ettiler. Yakışır ayrıca Marmaris İlçe Kaymakamı Celalettin Yüksel’i makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları konusunda Yüksel’e bilgi verdi.


Çanakkale Ruhu Konferansına Katılım

Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcıları akşam da Çanakkale Zaferi dolayısıyla düzenlenen “Çanakkale Ruhunu Anlamak” konulu konferansa katıldı. Yaman burada katılımcılara Çanakkale Zaferinin önemi ve Çanakkale ruhunu anlamanın önemi konusunda bir konuşma yaptı. Konferansa AK Parti Muğla İl Başkanı da katıldı.

Bu haberi 1797 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR