Yazıcı Sürümü

Malatya Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi


Malatya Genişletilmiş İl Divan Toplantısı Gerçekleştirildi
17.08.15, Pazartesi
Diyanet-Sen Malatya Şube divan toplantısı genel merkez yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Malatya Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

16 Ağustos 2015’te gerçekleştirilen genişletilmiş il divan toplantısına Genel Merkez Yönetiminden Genel Başkan Yardımcıları Hacibey Özkan ve Hacı Bayram Gür, İl Müftüsü Ümit Çimen, Merkez Yeşilyurt İlçe Müftüsü Mehmet Çınar, Memur-Sen İl Başkanı Kerem Yıldırım, Malatya Şube Başkanı Mehmet Engin ve yönetim kurulu üyeleri, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ile ilçe temsilcileri ve yönetimleri katıldı.

Özkan: Diyanet-Sen Tekliflerini Kazanıma Dönüştürüyor

Toplantıda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan Diyanet-Sen’in kurulduğu günden beri büyük başarılara ve kazanımlara imza attığına dikkati çekerek “Din görevlilerinin en büyük sorunlarından birisi olan rotasyon da Diyanet-Sen’in kararlı tutumu ve girişimleri sonucu nihayet kaldırılmıştır. Toplu sözleşmeye taşıdığımız bir çok madde de halen üzerinde müzakere ediliyor. Din görevlilerimize ve vakıf çalışanlarımıza toplu sözleşme masasında sağlaya bileceğimiz en ufak bir kazanım için gece gündüz çalışıyoruz. Kırsal bölge tazminatı, ilitama sınavsız geçiş, cami hizmetlerine ek ödeme, fazla mesai ücreti, Ek göstergelerin yükseltilmesi, TCK 219. Maddedeki yasakların kaldırılması gibi bir çok konu üzerinde ısrarla duruyoruz. Kazançlı bir toplu sözleşme dönemi olması için gereken özverili çalışmayı sergiliyoruz. İnşallah sonuçlar Diyanet ve vakıf çalışanlarımız için hayırlı olur” şeklinde konuştu.

Gür: Diyanet-Sen Akademik Sendikacılık Yapıyor

Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Gür de yaptığı konuşmada sendika olarak güçlü bir teşkilata sahip olduklarını belirterek “Genel merkez yönetiminden tüm şubelerimize, il ve ilçe temsilciliklerimize varana kadar hepimiz özveri ile çalışıyoruz ve bu çalışmaların karşılığını 11 yıldır yetkili sendika olarak ve bu yetkiyi kazanıma dönüştürerek ortaya koyuyoruz. Ama hiçbir zaman ilkeli hizmet sendikacılığı anlayışımızdan taviz vermiyoruz. Sözde ve özde erdemli olanları herkes biliyor ve tercihini ona göre yapıyor. Diyanet-Sen bilimin ışığında eğitime dayalı sendikal anlayışı ile akademik sendikacılığını eğitim faaliyetleri ile yürütmeye devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Şube Başkanı Mehmet Engin şube olarak yaptıkları çalışmalar konusunda katılımcılara bilgi verdi. Önümüzdeki dönem yapılabilecekler konusunda görüş alışverişinin yapıldığı toplantı oldukça verimli geçti.

Bu haberi 2922 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR