TümüDuyurular

Bülten Aboneliği

Ahmet Yıldız Köşesi


Şube web sitelerine ulaşmak için tıklayınız...
Yazıcı Sürümü

Kur’an’a Hakarete Yakalama Kararı


Kur’an’a Hakarete Yakalama Kararı
17.09.15, Perşembe
​Diyanet-Sen’in de müşteki olarak müdahil olduğu Kur'an-ı Kerim'e ayakla basılan bir fotoğrafı Twitter'da paylaştığı iddiasıyla 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Gülbeyaz Atik hakkında, duruşmaya gelmediği için yakalama kararı çıkarıldı.

Sendikal konuların yanında toplumu ilgilendiren milli ve manevi değerlerimiz konusunda da son derece duyarlı bir duruş sergileyen Diyanet-Sen söz konusu fotoğrafın twitter üzerinden paylaşımının ardından Kur’an’a hakaretten dolayı Gülbeyaz Atik hakkında dava açmış ve takibini yürütüyor.

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, ilk celseye gelmediği için hakkında zorla getirme kararı çıkarılan sanık Gülbeyaz Atik katılmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış da aralarında bulunduğu müştekileri ise avukatları temsil etti.

Müştekilerden Diyanet-Sen ile Hayrat Vakfı avukatları da davaya müdahil olarak katılmalarına karar verilmesini istedi. Diğer müşteki avukatları ise şikayetlerinin devam ettiğini söyledi. Davaya ilişkin ara kararını açıklayan mahkeme, daha önce hakkında zorla getirilme kararı çıkarılan sanık Atik'in yeni adresinin tespit edilemediğini kaydederek, duruşmalardan kaçtığı kanaati oluştuğunu bildirdi. Mahkeme bu nedenle savunmasının alınabilmesi ve daha sonra serbest bırakılması amacıyla sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti. Mahkeme, davaya müdahil olmak isteyen müşteki avukatlarının talebini de kabul ederek, duruşmayı erteledi.

Bu haberi 3973 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR