Yazıcı Sürümü

Kur’an Kursu öğreticileri kahvaltıda buluştu


Kur’an Kursu öğreticileri kahvaltıda buluştu
28.05.13, Salı

Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi tarafından, Diyarbakır’daki Kur’an Kursu bayan öğreticilerine kahvaltı verildi. Miroğlu Otel’de düzenlenen kahvaltıda, Diyanet-Sen şube Başkanı Ömer Evsen ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

 

Sendikacılık maaş ve para mücadelesi değildir

Bayan öğreticilere hitap eden Evsen, Sendikacılığın sadece maaş ve para mücadelesi olmadığını ifade ederek, “Sosyal haklar noktasında sendikacık artık aşama kaydetti. Ülkemizde sivil toplum çok etkili bir noktaya geldi. Bunun tezahürü olarak da üyelerinden güç alan Diyanet-Sen Şubesi, birçok alanda faaliyet yürütüyor” dedi.

Diyarbakır’da yetkili sendikayız

Bin 350 üyesiyle Diyarbakır’da açık ara yetkili olduklarını vurgulayan Evsen, “Türkiye’de 66 bin üye ile de Genel yetkili sendikayız. Yaptığımız her yeni ve güzel iş gücümüze güç katıyor. Allah’a hamdolsun biz her başardığımız işten sonra, üyelerimize faydalı olduğumuz için mükâfatını misliyle alıyoruz. Sendikacılık yaparken, idarenin karşısında değil, idareciyle beraber sorunu çözüyoruz. Felsefemiz, ‘kazan kazan’ felsefesidir” diye konuştu.

İl Vaizlerine teşekkür

Evsen, programa katkılarından dolayı İl vaizleri Fatma Özbek ve Telvin Özkaya’ya teşekkür ederek, Bu tür programlarla Diyarbakır’daki din hizmetlerine de katkı sağlayacaklarını söyledi. Toplantı daha sonra, ‘İl Aile ve İrşad Programı’na destek amacıyla basına kapalı olarak devam etti.

Bu haberi 4227 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR