Yazıcı Sürümü

İstikrar ve Güvenin Değişmeyen Adresi Diyanet-Sen


İstikrar ve Güvenin Değişmeyen Adresi Diyanet-Sen
04.06.15, Perşembe
Diyanet-Sen Kırıkkale Şubesi divan toplantısı Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Geniş katılımlı il divan toplantısına il yönetimi, denetim ve disiplin kurulu üyeleri ve ilçe temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Cebrail Yakışır, Diyanet-Sen’in bu yıl Mayıs ayı sendika üye sayılarına göre 12. Kez yetkiyi aldığını hatırlatarak “Din görevlileri ile vakıf çalışanlarına hak üretme merkezi, üyesine, ülkesine, insanlığa, halka, Hakk’a hizmete adanan gönüllerin sendikası, Diyanet-Sen 12. Kez yetkili olmanın gururunu ve onurunu yaşıyor. Bu büyük bir başarıdır. Diyanet-Sen İstikrar ve güvenin adresidir. Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak ve menfaatlerini aramada ve ortak menfaatlerini korumada kararlıdır. Bunun anlamı, din görevlileri ve vakıf çalışanları, hak arama çabalarında, menfaatlerini koruma çalışmalarında Diyanet-Sen’i yetkin görmektedir, etkili görmektedir. Diyanet-Sen sevdasına aşk katan, değer katan bu günlere gelmemizde emeği geçen bütün Diyanet-Sen sevdalılarına gönülden teşekkür ediyorum.” Dedi.

Rotasyon Yoğun Çabalarımız Sonucu Durduruldu

Yetkili sendika olarak rotasyon uygulamasından büyük rahatsızlık duyduklarını ve kaldırılması için büyük uğraşlar verdiklerini ifade eden Yakışır “Bir takım sendikalar çıkmış Rotasyon kendiliğinden kalktı, derken bazıları da biz durdurduk diyor. Her şey ortada yetkili sendika olarak biz ilk günden rotasyonun kaldırılması için her türlü girişimde bulunduk. Sonuç alınıncaya kadar da bu işin takipçisi olacağımızı belirttik. Çok şükür 2015 yılı için rotasyon durduruldu. Bu konuda Diyanet-Sen’in çabalarını kimse görmezden gelemez. Yüzde 60 sendikalaşma oranı da bize verilen desteğin güvenin birlik ve beraberliğin göstergesidir. Temennimiz bu uygulamadan tamamen vaz geçilerek yönetmeliğin din görevlilerini mağdur etmeyecek şekilde yeniden düzenlenmesidir.” İfadelerini kullandı.

Kur’an Kursu Fahri Öğreticileri Platformu Yönetimi İle Görüşüldü

İl divan toplantısı sonrası Kur’an Kursu Fahri Öğreticileri Platformu Zehra Gürses ve yönetimi ile toplantı yapıldı. Toplantıda Yakışır; fahri öğreticilerin kadroya geçmesi ile ilgili bürokrasi ve siyasilerle görüşme halinde olduklarını ve son bir kez olmak üzere fahri öğreticileri ve vekil imamların kadroya geçmeleri için talepte bulunduklarını ifade etti. Platform başkanı Zehra Gürses Diyanet-Sen’in çalışmaları yakından takip ettiklerini ve fahri öğreticilerle ilgili yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Bu haberi 2513 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR