Yazıcı Sürümü

​Kars’ta Fotoğraflarla Çanakkale Zaferi’ Adlı Sergi Açıldı


​Kars’ta Fotoğraflarla Çanakkale Zaferi’ Adlı Sergi Açıldı
16.03.16, Çarşamba
Diyanet-Sen Kars İl Temsilciliği tarafından Çanakkale Zaferinin 101. Yıl dönümü münasebeti ile Çanakkale Zaferini ve orada yaşanan kahramanlıkları anlatan resim sergisi açıldı.

Kars Halk Eğitim Merkezi Sergi Salonu’nda 5 gün süreyle Kars halkına kapılarını açık tutacak olan Çanakkale Resim Sergisi’nin açılışını AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cemalettin Güven ve Diyanet-Sen İl Temsilcisi Ebubekir Keleş yaptı.

Açılış sonrası sergi salonunu gezen protokol üyeleri ve vatandaşlar, Çanakkale’yi temsilen hazırlanan kuru ekmek ve üzüm hoşafından da tattılar. Çanakkale’ye ait birçok resmin ve kahramanın sergilendiği salon, 5 gün boyunca Kars halkının hizmetinde olacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Diyanet-SenKars İl Temsilcisi Ebubekir Keleş, “Çanakkale zaferinin 101. yıl dönümü münasebetiyle Diyanet-Sen İl Temsilciliği olarak tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Sendika olarak milli manevi değerlerimizi önemsiyoruz ve gelecek nesillerimizin de bu değerlerden haberdar olmalarını önemsiyoruz. Bu nedenle bu tür sosyal etkinliklerle değerlerimize sahip çıkıyoruz. Çanakkale resim sergisinden önce de geçen Pazar günü milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “Safahat” adlı kitabından ezbere şiir yarışması düzenledik. Birçok öğrencimi yarışmaya katıldı. Yarışmada birinci, ikinci, üçüncüyü belirledik. Ve bu haftayı dolu dolu geçiririz düşüncesiyle önümüzde ki Pazar günü de Halk Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda Erzurum İlahiyat Fakültesi’nden Yardımcı Doç. Dr. Mehmet Göktaş Hocamızın Çanakkale konulu bir konferansı olacak. Orada şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizin ödüllerini vereceğiz.” dedi.

Bu haberi 1820 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR