Yazıcı Sürümü

​Kars’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı


​Kars’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı
23.03.16, Çarşamba
Diyanet-Sen Kars İl Temsilciliği Çanakkale Zaferinin 101. yılı nedeniyle Çanakkale Şehitlerini Anma programı ve ödül töreni düzenledi.

Halk Eğitim Müdürlüğü Çok Amaçlı Salonu’ndaki etkinliğe Müftü Mehmet Genç, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Hidayet Metin Erdoğan, Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Ural, İlim Yayma Cemiyeti Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş, Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Yazıcı, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Emin Bayrambey, Diyanet-Sen başkan ve üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Anma programı saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması ardından Evliya Cami İmam Hatibi Murat Umurbek tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Diyanet-Sen Kars İl Temsilcisi Ebubekir Keleş törende şöyle konuştu:

‘Çanakkale Zaferinin 101. Yılında Diyanet-Sen, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İlim Yayma Cemiyeti, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık-Sen olarak Aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Malumunuz olduğu üzere Mart ayı milletimiz için çok önemli hatıralarla dolu. 12 Mart’ta İstiklal Marşımız kabul edildi, 18 Mart’ta yedi düvele karşı verdiğimiz bir mücadele neticesinde Çanakkale’yi geçilmez kıldık. Bütün bunları da bir ve beraber yaptık. Şucu bucu ayrımına girmeden, ayrıştırmadan, dışlamadan. Hep birlikte… Yek vücut olarak!

İşte biz de bu birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde ilimizde Kamu-STK işbirliğini gerçekleştirmek, bu kurumların bir koordinasyon içerisinde neler yapabileceğini göstermek için ilimizdeki bazı STK ve kamu kurumlarıyla görüştük ve bu haftayı birlikte organize edeceğimiz programlarla birlikte icra etme kararı aldık.

Geçtiğimiz pazar günü ilimiz gençleri arasında Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ölümsüz eseri Safahattan ezbere şiir okuma yarışması yaptık, Salı günü de ‘Fotoğraflarla Çanakkale Zaferi’ isimli sergimizi açtık. Bugün de İnşaallah bu program dizimizin son ayağı olan konferans ve ödül töreni etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.’

Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Ural’ın Çanakkale Zaferi ile ilgili sunumundan sonra ‘Safahat’tan Ezbere Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri dağıtıldı.

Bu haberi 1618 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR