Yazıcı Sürümü

​Kars’da Dayanışma Toplantısı


​Kars’da Dayanışma Toplantısı
23.05.16, Pazartesi
Diyanet-Sen Kars İl Temsilciliği üyeleri Dayanışma Toplantısında bir araya geldi.

Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın ve Genel Başkan Yardımcısı Hacibey Özkan, Kars İl Müftüsü Mehmet Genç, İlçe Müftüleri, Diyanet-Sen Erzurum, Ardahan ve Iğdır İl Yönetimleri, Diyanet-Sen Kars İl Temsilcisi Ebubekir Keleş ve yönetim kurulu üyeleri ile Kars Diyanet-Sen üyesi yaklaşık 200 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen Dayanışma toplantısında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Aydın: Medeniyetimizin ve Değerlerimizin Taşıyıcısı Bir Sendikayız

Toplantıda din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Diyanet-Sen’in her geçen gün kazanımlarına yenilerini eklediğine dikkati çekerek “Ülkemizin sahip olduğu büyük potansiyele inanarak çıktığımız yolda, Türkiye’nin ilerlemesi adına 17 yıldır emek mücadelesi vererek ter akıtıyoruz. Diyanet-Sen olarak, günden güne büyüyor, Türkiye’nin her köşesine yayılıyor ve hizmet üretiyoruz. Diyanet-Sen çatısı altında toplanan Din görevlilerine özgüven, vizyon, yeni sosyal haklar kazandırıyor, ülkemize, cami cemaatlerimize daha fazla katkı sağlanması konusunda imkan oluşturuyoruz. Erdemliler hareketi olarak referans aldığımız Hilf’ül fidül anlayışı ile medeniyetimizin ve değerlerimizin taşıyıcısı inşa ve ihyacısı bir sendikayız.” İfadelerini kullandı.

Özkan: Başarı ve İstikrarın Sigortası İhlas ve Samimiyettir

Din görevlilerine hitap eden Genel Başkan Vekili Hacibey Özkan, Diyanet-Sen’in kadim medeniyetimizin bizlere emanet ettiği bütün değerlere sımsıkı bağlı olduğunu belirterek “Diyanet-Sen bu günlere milletinin vicdanından bir an bile ayrı düşmeyerek, milli manevi değerlerimizden taviz vermeden, haklarımız konusunda kazanma odaklı dik bir duruş, çözüm odaklı bir yaklaşımla bu günlere gelmiştir. Bu istikrar bu başarı 12 yıldır yetki, birlik ve beraberlik ruhunun, ilkelerimizden taviz vermeden hizmetin bir sonucudur. Sendika üye sayılarının tespit edildiği Mayıs ayı itibariyle Diyanet-Sen 13. Kez Allah’ın izniyle yine yetkinin sahibidir. Diğer sendikalar bir bir erirken Diyanet-Sen dimdik ayaktadır. Güçlü teşkilat yapımız ve sizlerin samimi ve ihlaslı çalışması bu başarı ve istikrarın sigortasıdır” şeklinde konuştu.

Bu haberi 2561 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR