Yazıcı Sürümü

Kars’da Çanakkale Şehitleri ve Mehmet Akif Ersoy Gecesi


Kars’da Çanakkale Şehitleri ve Mehmet Akif Ersoy Gecesi
25.03.14, Salı
İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi, Memur-sen, Eğitim Bir-Sen, Diyanet-Sen ve Sağlık-Sen'in ortaklaşa düzenlemiş olduğu 'Çanakkale Şehitleri ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı' Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve yoğun bir halk katılımıyla gerçekleşti.

İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi, Memur-sen, Eğitim Bir-Sen, Diyanet-Sen ve Sağlık-Sen'in ortaklaşa düzenlemiş olduğu 'Çanakkale Şehitleri ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'  Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan ve yoğun bir halk katılımıyla gerçekleşti.

Çanakkale’den günümüze tehditler ve fırsatları dile getiren Bakan Yıldız, “Türkiye, Çanakkale Zaferindeki tehditlerinden çok farklı tehditlere sahip değildir bugün. İmkanları, o anki Türkiye’nin gücünü, Türkiye’nin içinde bulunduğu o tarihi sıkıntıları, yılların birikmiş bir çok tortusunu, her bir şeylerini dahil ederek söylüyorum, dediğim gibi her olay tehditleriyle ve fırsatlarıyla beraber geliyor. O gün annesi yavrusunu şehit olması için gönderiyordu, bugün annelerimizin profiline bakmamız lazım. Şehitlik konusunda kendisi gönüllü olarak giden gençlerimiz var bugün gençlerimizin ve bizlerin kendi haline bakması lazım.” diye konuştu.

Daha sonra İlim Yayma Cemiyeti Kars Şubesi, Diyanet-Sen, Memur -Sen, Eğitim Bir-Sen ve Sağlık-Sen tarafından Kars genelinde yapılan Mehmet Akif Ersoy'un Safahat adlı kitabından şiir okuma yarışmasında dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesiyle gece son buldu.

Bu haberi 2710 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR