Yazıcı Sürümü

Karaman Şubemizden Suriyeli Mültecilere Yardım Eli


 Karaman Şubemizden Suriyeli Mültecilere Yardım Eli
31.12.12, Pazartesi
Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli Mülteciler için karaman Şubemizin öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan iaşe ve yardımları ulaştırmak üzere oluşturulan beş tır düzenlenen törenle uğurlandı.

Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli Mülteciler için karaman Şubemizin öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde toplanan iaşe ve yardımları ulaştırmak üzere oluşturulan beş tır düzenlenen törenle uğurlandı.

Aktekke Meydanında gerçekleştirilen uğurlama törenine Karaman Valisi Sayın Murat KOCA, Belediye Başkanı Dr. Kamil UĞURLU, İl Emniyet Müdürü Lütfü SÖNMEZ, Diyanet - Sen Karaman Şube Başkanı Duran KABAAĞAÇ;   Sanayici ve İşadamları ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Sendikamızın öncülüğünde başlatılan, Karaman Valiliği, Sanayici ve İşadamları ile Karaman halkının da destek verdiği ayni yardım kampanyasında bir konuşma yapan Diyanet - Sen Karaman Şube Başkanı Duran KABAAĞAÇ; Suriye’de yaşanan acı duruma kayıtsız kalmadıklarını ifade ederek, Karaman Halkının tüm Türkiye’ye örnek olarak yurt çapında önceliği eline aldığını ve bu yardım kampanyasını başlattıklarını söyledi. Bu kampanyanın düzenlenmesinde kendilerine destek veren başta Valimiz Sayın Murat KOCA’ya, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, hayırsever işadamlarına ve bu yaşanan acıya duyarsız kalmayarak dişinden tırnağından arttırarak bu kampanyaya destek veren Karaman Halkına teşekkür eden KABAAĞAÇ, bu vesileyle yapılan bu yardım organizasyonun barışa, kardeşliğe, huzura, güvene ve insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını diledi.

Karaman Valisi Sayın Murat KOCA Aktekke Meydan’ında düzenlenen uğurlama töreninde yaptığı konuşmada; Suriye’deki yaşanan acı olaylardan dolayı ülkemize sığınan ve şu anda Hatay’ın Reyhanlı İlçesi sınırlarında hayat mücadelesi veren Suriyeli Mülteciler için Sivil Toplum Kuruluşlarının öncülüğünde Karaman Valiliği olarak yardım kampanyası başlattıklarını söyledi. Vali KOCA, Karaman Halkının Suriye’deki yaşanan acı olaylara duyarsız kalmadığını ve bölgede yaşanan savaş ortamından kaçarak ülkemize sığınan ve yaşam mücadelesi veren Suriyeli Mülteciler için çok kısa bir süre içerisinde gıda, giyecek ve ısınma gibi temel ihtiyaçların karşılanmasında çok büyük katkıları olduğunu söyledi. Bu yardım kampanyasının tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini ifade eden Vali KOCA, böylesine anlamlı ve güzel bir kampanyada başta Sivil Toplum Kuruluşları olmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile küçüğünden büyüğüne herkesin ve her kesimin bu kampanyaya ellerinden gelen her türlü desteği verdiğini ifade etti. Vali KOCA bu yardım kampanyasına destek veren başta Sivil Toplum Kuruluşları olmak üzere tüm Karaman Halkına teşekkür ederek, düzenlenen bu kampanyanın barışa, huzura ve kardeşliğe vesile olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Nuri DEĞİRMENCİ tarafından yapılan duanın ardından Vali KOCA, tır şoförleriyle bir süre görüşerek hayırlı yolculuklar diledi. Gıda, giyim ve ısınma gibi temel ihtiyaçların yer aldığı beş tır, daha sonra Suriyeli Mültecilere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

 

Bu haberi 4614 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR