Yazıcı Sürümü

Karabük Şubesi İftarı Geniş Katılımla Gerçekleştirildi


Karabük Şubesi İftarı Geniş Katılımla Gerçekleştirildi
16.07.14, Çarşamba
Diyanet-Sen Karabük Şubesi tarafından 15 Temmuz’da düzenlenen iftar programı geniş katılımla gerçekleştirildi.

Diyanet-Sen Karabük Şubesi tarafından 15 Temmuz’da düzenlenen iftar programı geniş katılımla gerçekleştirildi. Genel Merkez Yönetiminden Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Güldemir, Mehmet Ali Omurca ve Cebrail Yakışır’ın katıldığı iftar programına Karabük Şube Yönetimi ve üyeler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çeşitli daire amirleri ve Memur-Sen ve bağlı sendikaların temsilcileri katıldı.

İftar programında konuşan Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Güldemir Diyanet-Sen’in bu yılda üye sayısını artırarak 11. Kez yetkiyi aldığına dikkat çekerek “Bu başarıda emeği olan katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bu başarı hepimizin başarısıdır, büyük Diyanet-Sen ailesinin başarısıdır” dedi. Diyanet-Sen’in 11 yıldır büyük başarılara ve kazanımlara imza attığını belirten Güldemir, Memur-Sen’in imzaladığı toplu sözleşmenin ise son 10 yılın en iyi toplu sözleşmesi olduğunu kaydetti. Diyanet-Sen’in 58.55 sendikalaşma oranı ile Türkiye’nin sendikalaşma oranı en yüksek sendikası olduğunu da ifade eden Güldemir, “Biz sendika olarak bütün bu başarılara rağmen yalnızca sendikacılık yapmıyoruz, ülkemizde, dünyada nerede bir mazlumun çığlığı yükselse bizlerin kalbi de orada atıyor. Bu gün Gazze’de, Suriye’de yaşananlar bizleri derinden üzüyor. Masum çocukların o çığlıklarına bigane kalamayız. Protestolarımızla, yardım kampanyalarımızla Filistinli kardeşlerimizin, Suriyeli kardeşlerimizin, Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin yanındayız, zalimin zulmü bitene kadar zalimlerle mücadelemiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Karabük Şube Başkanı Fazlı Özçelik de katılımcılara teşekkür ederek şube çalışmaları konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Karabük Şube Başkanı Fazlı Özçelik ile birlikte İl Müftüsü Halil Bektaş’ı müftülük makamında ziyaret ederek Diyanet-Sen’in çalışmaları ve kazanımları konusunda Müftü Bektaş’a bilgi verdiler.

Diyanet-Sen heyeti ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı’yı makamında ziyaret ederek çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Bu haberi 2802 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR