Yazıcı Sürümü

İzmir İl Divan Toplantısı Yapıldı


İzmir İl Divan Toplantısı Yapıldı
26.01.16, Salı
​Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, İzmir’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İzmir 1-2-3 Nolu şubelerin katılımı ile İzmir Öğretmen evinde gerçekleştirilen il divan toplantısında teşkilatına seslenen Bayraktutar “Son zamanlarda ülkemiz ve Diyanet İşleri Başkanlığımız üzerinde oynanan oyunlar hepinizin malumudur. Bu oyunlar hep aynı elin oyunudur. Bizler oynanan oyunun farkındayız ve ülkemize de Diyanetimize de sahip çıkıyoruz” dedi.

Bayraktutar Diyanet-Sen’in Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının üye olduğu Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu hatırlatarak “12 yıldır yetkili olduğumuz hizmet kolumuzda, başkanlığımızla uyum içerisinde çalışanlarımızın haklarının yanında, ülkemizde ve dünyada yapılan haksızlıkların karşısında, mazlumların ise yanında yer aldık. Son zamanlarda gerek ülkemiz üzerinde gerekse Diyanet İşleri Başkanlığı özelinde ülkemizi yıpratmaya yönelik çabalar hepinizin malumudur. Biliyorsunuz son fetva meselesinden önce de Diyanet İşleri Başkanı Görmez makam aracı üzerinden itibarsızlaştırılmak istenmiş, Sayın Cumhurbaşkanı da tavizsiz şekilde kuruma sahip çıkmıştı. Böylece amacına ulaşamayan mihraklar bu defa 2003 yılına ait olduğu ve bunun hacklenerek siteye konduğu ve tahrif edilen bir fetva ile Diyaneti ve başında bulunan Mehmet Görmez Beyefendi’yi yıpratmaya kalkışmışlardır. Türkiye, uluslararası arenada gücünü göstermeye, ekonomik, stratejik anlamda güçlenmeye başlamasıyla birlikte, bu güçten rahatsız olan iç ve dış mihrakların hedefi olmuştur. Paralel devlet yapılanmasının açıkça devlete kazan kaldırması, demokrasimiz adına son derece güzel gelişmelerin yaşandığı çözüm sürecinin silahlarla, hendeklere gömülmeye çalışılması, Suriye’de yaşanan ateş çemberine ülkemizin de çekilmek istenmesi, sadece Türkiye için değil, dünya coğrafyası için bir ümit haline gelen Diyanetimize yapılan saldırılar hepsi aynı mihrakların oyunudur.” Şeklinde konuştu.

Diyanet üzerinden açılmaya çalışılan cepheye karşı Sünni Alevi, Türk Kürt kim varsa tüm vatandaşların uyanık olması aklı selimle hareket etmesi gerektiğini belirten Bayraktutar “Bu gün kurumumuza, ülkemize sahip çıkma, bu oyunu bozma vaktidir. Söz konusu fetva ile ilgili dile getirilen söylemlerin hiçbir surette Diyanet İşleri Başkanlığı söylemleri olmadığı, bu söylemlerin entrika ve tuzaklarla kaleme alındığı kamu oyunun bilgisinedir. Bizler ahlak ve vicdan mücadelesini veren Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak geçmişte Araç meselelerinde hayata geçirilmek istenilen saldırı ile, bu saldırıları aynı kaynak olarak görüyor, okuyoruz .Bu sebeple toplumun en kıymetli yol gösterenleri olan Din görevlilerine yapılan bu alçakça saldırıyı, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez’in yüklendiği misyon ve ümmet coğrafyası için yaptığı çalışmalardan rahatsız olan zihni bulanmış kişilerin tuzağı olarak görüyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Bayraktutar konuşmasına şöyle devam etti: “Büyük oyun ortada ülkemizin güçlenmesini istemeyen bu mihraklar her cephenden saldırmaya devam ediyor. Şehirlere hendekler açıp güvenlik güçleri ile çatışan, bölge halkına hayatı çekilmez hale getiren, polis lojmanlarına saldırıp küçük çocukların kadınların da aralarında bulunduğu güvenlik güçlerimizin yakınlarını öldüren, hain teröre bir de kendilerinin sözde aydın olduğunu söyleyen terör severler tarafından destek veriliyor. Sözde aydınların mühendislik ürünü olan çalışmaları bu toplum tarafından kabul görmedi, görmeyecektir. Sadece mühendislik ürünü bunlarla da sınırlı kalmıyor. Charlie Hebdo dergisine yapılan saldırıları ‘Fransa çocuklarına ağlıyor’ diyerek manşet yapanlar İstanbul’da yaşanan saldırı için ‘katliam ülkesi’ diyebiliyor. Kendilerine Türkiye’den daha yakın gördükleri o ülkenin dergisi bugün sahillerimizde can veren Aylan bebeğin karikatürünü çizip Aylan bebek büyüseydi o da bir tacizci olurdu diyecek kadar İslam’a, Müslümanlara karşı bir linç girişimi içindeler. İşte Diyanet’e saldıranların da Aylan bebeğe saldıranlarında beslendikleri kaynak bu yüzden aynıdır.”

Toplantıya Genel Başkan Mehmet Bayraktutar’ın yanı sıra Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Omurca ve Mehmet Yaman, İzmir 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Güzeldağ, 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik, 3 Nolu Şube Başkanı İsmail Yıldız ve yönetimleri, Memur-Sen İl Başkanı Ali Ünsa Bina ve Diyanet-Sen üyeleri katıldı.

Bu haberi 1699 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR