Yazıcı Sürümü

İzmir 2 Nolu Şube İlk Olağan Genel Kurul Seçimlerini Gerçekleştirdi


İzmir 2 Nolu Şube İlk Olağan Genel Kurul Seçimlerini Gerçekleştirdi
12.11.14, Çarşamba
Diyanet-Sen İzmir 2 Nolu Şubesi’nin, 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Daha önceleri İzmir Diyanet-Sen Şubesi olarak hizmet veren sendika ikinci ve üçüncü şubelerini kurdu. Seçimlere tek liste halinde katılan mevcut başkan Nail Çelik ve ekibi, güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

9 Kasım 2014’de Bergama Öğretmenevi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurul seçimlerine Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetimleri de katıldı.

İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik toplantıda yaptığı konuşmada Diyanet-Sen’in din görevlilerinin sorunlarına çözüm bulmak için kurulduğunu belirterek “Bizim derdimiz sizin sorunlarınıza çözüm bulmak ve biz bunun için buradayız. 1998 yılında Rahmetli Ahmet Yıldız başkanın başlattığı bu hareket bizler tarafından emanet alındı ve yürütülecektir. Kimselerle kavga etmeden kimseleri kırmadan, fakat haksızlığın karşısında da susmadan üyelerimizin haklarını savunacağız. İzmir genelinde 1350 üyeye ulaştık bu kolay olmadı. Bir çok yıldırma operasyonları yapıldı ama hep dik durduk ve bu günlere geldik. Türkiye gelinde 73 Bin’in üzerinde olan mevcudumuzu yetkili ve etkili sendika olmaya devam etmek için inşallah yüzbinlere çıkaracağız. Korkmayın üzülmeyin, Allah doğrudan yanadır. Diklenmeyin ama dik durun. Her bir sorunumuzu inşallah Allah’ın yardımı ve sizin desteğinizle çözeceğiz.”dedi.

Yapılan seçim neticesinde tek liste halinde seçime giren Nail Çelik ve yönetimi tekrar yönetime seçildi. İzmir 2 Nolu Şube yönetimi şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı : Nail Çelik

Şube Başkan Yardımcısı (Şube Başkan Vekili) : Kamil Elsıkma

Şube Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma) : Resul Ersevinç

Şube Başkan Yardımcısı (Mali İşler) : Bayram İşbilen

Şube Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim) : Gazali Ateş

Şube Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme) : İshak Karagöz

Şube Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler) : Mehmet Turgay

Bu haberi 2061 kişi görüntüledi.
TümüDİĞER BAŞLIKLAR